Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a guppynak?

Mi lehet a baja a guppynak?

Figyelt kérdés
Van egy 50 literes akváriumom.Van benne mechanikai és biológiai szűrés is.Részleges vízcserét szoktam csinálni kéthetente-havonta kb.Fagyasztott kajákat(szúnyoglárva, cyclos stb) és lemezest etetek.A részleges vízcsere mivel nem tartozkódtam mostanában otthon sajnos ritkábbá vált.Az aksival nem volt gond már vagy 2 éve.Tegnap elpusztulva találtam az ancimat.Ma meg látom, hogy az egyik guppi a fenéken ül, néha néha felúszik, de aztán lemegy megint és tátog egyfolytában.Tegnap csináltam állott vízzel vízcserét 10 litert cseréltem.Összesen 8 db kistestű halam van.Mit kéne tennem?
2011. aug. 12. 08:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja külső elváltozás(pöttyök stb) nincs a halon.
2011. aug. 12. 08:57
 2/8 Daphina ***** válasza:
leírnád részletesen a szűrést?
2011. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Daphina ***** válasza:
Az ancid milyen nagy volt?
2011. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mechanikai: motoros belső 280L/óra-szivacs+krumpliszsák töltet

Biológiai: levegőhajtású(légpumpáról megy) dupla szivacsszűrő-"szép" érett barnásvörös bacikultúrás


Az ancim olyan 8-9 cmes volt.Hozzám 2cm-esen került.

2011. aug. 12. 09:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Szűrő éjjel-nappal megy.Amikor vízcsere van akkor a mulmot(már amennyit sikerül) leszívom a kavicsok közül.
2011. aug. 12. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A vízcserék elhanyagolása okozhatta. Ha 10 litert cseréltél, akkor az akváriumod 30-50 liter lehet maximum. Ez az ancinak kevés. A szűrőd pedig csak hatalmas jóindulattal nevezhető bioszűrőnek, egy 50 literes akváriumhoz olyan 5 liter szűrőközeg simán elférne.
2011. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
50 literes az akváriumom, mint ahogy leírtam.Igen az ancinak kevés volt,később rájöttem.Mondjuk nem ezért pusztult el.A vízcsere hiányára gondoltam én is.
2011. aug. 12. 10:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a guppym is elpusztult...:S
2011. aug. 12. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!