Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hullanak a halaim, az úszójuk...

Hullanak a halaim, az úszójuk töve meg a kopoltyújuk bepirosodik. Mitől van? Mit adjak nekik ellene?

Figyelt kérdés
főleg az apróbbak hullanak el. a gurámin látom a legjobban.
2008. márc. 5. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem megfelelő választ tudok adni,mert elég keveset ítál a betegségről.

Először is okozhatja baktérium: Ilyenkor a halakon vérzések,fekélyek találhatók,a halak szeme kidülled.A pikkelyeit pedig felborzolják.Általában stressz okozza.

Gyógyítása: etetéskor Aqua-Food Gyógytápot kell adni a halkajához.Általában teljes gyógyulást eredményez.

Lehet még gyomorgyulladás az egyoldalú vagy rossz minőségű kajától.Ilyenkor a gyomor piros a bélcsatornában pedig vérzések vannak.A halak színe sötétebb lesz.főleg az uszonyok végén.Ez gyors elhullást okoz, a halak pánikszerű villámgyors uszást ,ugrást, cikázást produkálnak.

Ilyenkor nem szabad etetni egy két hétig csak koplalókúrával,majd(planktonnal )kell kezdeni az etetést.

Aqua-Food Gyógyhaltáp, vagy Aquafurán tabletta adható.

Egyébként könyvből néztem ,remélem tudtam segíteni!

2008. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána pontosan, lehet hogy a hőmérséklettel vagy a víz minőségével van probléma!

Sok hal van az aksiban?

2008. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nincs sok hal a vízben. 450L-es és 34 hal volt benne (kicsik). a válaszaitok alapján valószínű a szárított bolha okozta. változatosan etetem őket, a hőmérséklet állandó, nagyon ügyelek rá. igen cikáznak a vizben ugrálnak ki-be.
2008. márc. 5. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!