Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az a kérdésem hogy miért...

Barni2008 kérdése:

Az a kérdésem hogy miért maradnak a víz tetején a halak és bugyborékoznak. A szűrő hiányosága vagy a sok hal lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 10 literes akváiumot kettő hallal egy arany és egy fekete arany hallal vettünk még három halat egy neon egy alga evőt és egy piros halat
2011. aug. 15. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kicsi az akvárium és olyan halakat tettetek bele, amik nem is passzolnak! A neon, algaevő az trópusi, kb. 22-24fokos vízbe valók, az aranyhalak hidegvíziek. A másik, hogy szűrőre is szükség van!!
2011. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ az eladó semmi ilyet nem mondott csak azt hogy nem kellszűrő
2011. aug. 15. 14:38
 3/12 A kérdező kommentje:
had kérdezzem meg az arany halnak hány fokos víz kell
2011. aug. 15. 14:39
 4/12 anonim ***** válasza:
"Az aranyhalak hidegvízi állatok, nem bírják a 20 foknál magasabb hőmérsékletet. Ennek ellenére hibásan gyakran tartják együtt trópusi halakkal. Gyakran elkövetett hiba az is, hogy gömbakváriumban tartják. Mivel rövid időn belül hatalmasra nőhetnek, igazából inkább tóba, vagy nagy akváriumba valók (legalább 100-200 liter). Békés természetűek, de csak aranyhalakkal lehet problémamentesen együtt tartani." wikipédia
2011. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne, ha elmennétek venni egy nagyobb akváriumot, abba beleraknátok az aranyhalakat, a kisebbe pedig hagynátok a neont, algaevőt. A piros hal milyen, nem tudod? Vagy tölts fel egy fotót a kepfeltoltes.hu-ra és majd megmondom. Ja, és szűrőt is vegyetek gyorsan, mert a neonok is meghalnak hamarosan. :(
2011. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
JÉZUS... Neonhal minimum 6-8-10 fős csapatok de nem 10 literbe 30 liter alatt állat kínzás az aranyhal igen nagy víz igényű 100 literes akvárium. Neont 50Literbe 6-8 halat lehet tenni. Aranyhal 100-120L. Algaevő is 60-80L ez fajta függő. Vidd vissza az összes halat és vegyél bele garnálákat.
2011. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Azért csinálják, mert épp haldokolnak.

Ezúton is gratulálok, további sportsikereket kívánok.

2011. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

én segítséget kértem nem kritizálást!!

különben is a bolt eladója mondta.

akik rendes választkültek azoknak köszönöm

2011. aug. 15. 16:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Aranyhalat nem tarthatsz 150 liternél kisebb akváriumban. Amit csinálsz, az nagyon durva állatkínzás, 1-2 napon belül minden halad elpusztul. Ha nem tudsz holnapra egy 150 literes akváriumot szerezni, akkor azonnal vidd vissza őket a kereskedésbe.


Egyébként nagyon csúnyán átvertek.

2011. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon szemét volt az eladó. :( Még mielőtt akváriumba fogsz, előtte érdemes utánajárni, hogy milyet szeretnél, mennyi helyed van, mennyi pénzed és úgy összeállítani az egészet. Én két könyvet is vettem, átolvasgattam, mielőtt belefogtam az egészbe. Menjetek vissza reklamálni, meg olvassátok a fejére, hogy ha nem ért hozzá, akkor minek vezet ilyen kereskedést, jól átvert titeket, stb. Hátha hatással lesz egy kicsit rá... Ha gondolod, akkor szívesen segítek neked összeállítani egy akváriumot, belevaló halakkal, növényekkel, stb, hogy ezután ne legyen probléma. :)
2011. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!