Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem az aksimba 2 sügért ma...

Vettem az aksimba 2 sügért ma reggel és nem akarnak enni és nagyon félnek ez mikor múlikel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumba? Milyen sügéreket? Milyen halak mellé?
2011. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
75 literesbe csak ők vannak
2011. aug. 15. 19:28
 3/10 A kérdező kommentje:
zebra
2011. aug. 15. 19:28
 4/10 Tomcatt ***** válasza:

Tudományos név: Amatitlania nigrofasciata (Günther; 1867)

Szinonímák: Archocentrus nigrofasciatus, Heros nigrofasciatus, Cryptoheros nigrofasciatus, Cichlasoma nigrofasciatum, Zebrasávos sügér

Magyar név: Zebrasügér

Csoport: Sügérek

Származás: Közép-Amerika, Guatemalától Nyugat-Panamáig.

Testhossz: 12 cm.

Természetes élőhely: Sziklás folyópartok mentén.

Viselkedés: Védi a területét, a vízfenék közelében úszik.

Táplálkozás: Mindenevő (természetes körülmények között lárvákat, rovarokat, algákat eszik).

Ajánlott Tropical tápok: Supervit, Cichlid Red&Green Sticks, Discus Gran, Cichlid Gran

Szaporítás: Nagyon könnyű, félig rejtett tereptárgyakra ikrázik.

Medence: Minimum 180 literes;

Halnépesség: 250 literre 3-4 hal

Dekoráció: Kőhalmok, gyökerek.

Hőmérséklet: 25-26°C

pH: Ez a hal nem érzékeny a víz keménységére és pH-értékére, de kerüljük a szélsőségeket.

Keménység: Ez a hal nem érzékeny a víz keménységére és pH-értékére, de kerüljük a szélsőségeket.

Várható életkor: 8-10 év

2011. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, sügérezésre a 75 liter nulla, meg sem szabad próbálni. Esetleg törpesügérekkel lehetett volna, de ők sokkal igényesebbek, kezdőként ez sem működik.

Ha megvolt a 2-3 hét üres járatás, figyeltél a betelepítésnél, kiegyenlítődött és megfelelő volt a hőmérséklet, akkor néhány napon belül enni kezdenek. Ha hibáztál, elpusztulnak. Hosszú távon viszont mindenképpen elpusztulnak, tehát vagy vegyél egy 250 literes akváriumot, vagy kezdd el hirdetni őket.

2011. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ja bocs ezek nem zebrák hanem ilyen hasonló hozzá csak a 6 cm es fajta annak se jó?
2011. aug. 16. 00:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez most vagy lombardoi vagy delfin nem tudom
2011. aug. 16. 00:09
 8/10 Frontosa ***** válasza:

A Lombard sügérnek legalább 200-250 liter kell és nem szabad párban tartani, mert így a hím kivégzi a nőstényt. A Delfinnek 300 liter a minimum, de 500 litertől ideális. Nem igazán értem miért nem tudod megkülönböztetni őket, 2 teljesen más halfaj, lehetetlen összekeverni őket. Keress rá Google-ban.

A Lombardoi 12-13 centisre nő, a Delfin 20-25 centi, az a 6 centi se nagyon jön össze.

Üdv,

2011. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
megtudtam hogy ezek nyasszai karcsú sügérek ezeknek milyen táp kell ?
2011. aug. 16. 22:03
 10/10 Frontosa ***** válasza:

Ha Elongatus akkor szinte bármit megeszik.

Hikari Staple, Hikari Excel, fagyasztott Malawi Mix a kedvence.

De mindenekelőtt kell nekik egy jól bejáratott legalább 200 literes akvárium!

Üdv,

2011. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!