Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Power Head szűrőm szétturmixol...

Power Head szűrőm szétturmixolta a kedvenc halamat. Hogyan?

Figyelt kérdés

Harisnya volt az aljára húzva,hogy a piciket ne szívja fel.De valamiképp egy felnőtt nőstény guppit beszívott.

Azt vettem észre,hogy apró darabokat sodor a víz,a halak pedig elbújtak és idegesek voltak.Azt hiszem tudják,hogy egy társuk halt meg.Lehetséges ez?Nagy sokk ez neki?

Állott vízbe raktam őket.nem tudom mi történt.Volt már valakinek hasonló problémája?

Nagyon sajnálom,2 éves,nálam született nőstény volt:(((


2011. aug. 15. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam egy-egy csigát szokott ledarálni, amelyik van annyira elvetemült, hogy sodrással szemben bemászik. El sem tudom képzelni, hogy egy powerhead hogy szívhatott be egy guppit? Nem egy szivacs van a beszívó csonkra húzva? Vagy te vagy, aki azt linkelte, amelyiknek ilyen zöld tartálya is van? Mondjuk ha harisnya van rajta, el sem tudom képzelni, hogy hogyan történhetett.

A többieknek amúgy nem sokk ez, ők fel sem fogják. A zajtól ijedtek meg.

2011. aug. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen,elég nagy zaj volt az igaz.

Én még nem írtam ide,de zöld tartálya van egyébként a szűrőnek.2szivacs van benne.Kifelé löki a nyíláson a vizet,nem értem az egészet.Tudom,hogy van ott egy kerék ami forog....beleúszott volna?Szerettek szörfözni körülötte.Fogalmam nics,de elég megrázó volt:( veszek egy új szűrőt.

2011. aug. 15. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne vegyél újat, mindegyik így működik. A legjobb az lenne, ha levennéd a tartályt és csak a szivacson keresztül lenne beszívás, ha az megoldható, valahogy így:

[link]

A másik, hogy ha túl nagy a teljesítménye, tehát a halak nem nyugodtan úsznak, hanem láthatóan erőlködnek, viszi őket a víz, ha érezhetően nagy a sodrás, akkor ez a probléma, kisebb teljesítményű szűrő kell.

Hány literes az akvárium és hány liter/óra a szűrő teljesítménye?

2011. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

80l.az akvárium körülbelül,méretre készítették,nem tudom pontosan:/ a szűrőt majd megkérdezem a páromtól,én nem értek hozzá,nincs ráírva semmi.Egyébként így megoldható,mint a linkben,de oda nem tehetnék valamit ahol a víz kiáramlik?Negogy beússzon valahogy egy másik is...

A halak nyugodtan tudnak úszni,abban a sarokban nagyobb az áramlás ahol a szűrő van,de a másik oldalt olyan gyenge,hogy még az ivadékoknak sem kell erőlködni.

Köszönöm egyébként a segítséget!

2011. aug. 15. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy áramlással szemben beúszott, a guppik amúgy sem erős úszók. Inkább valahogy alul szippanthatta be. Felesleges a kiömlő nyílásra bármit is tenni, nagyon ritka ez a jelenség, egészséges halakkal nem szokott előfordulni. Talán már legyengült a halad, azért történhetett. A szűrőn amúgy rajta kell lennie a teljesítménynek valahol.
2011. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és igazán nincs mit.
2011. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

700l/h Ha ez az...

Egyébként egészséges,mozgékony,szines volt,nem volt sovány.

Én is csodálkozok,mert azokon a pici lyukakon(még harisnya nélkül is)képtelenség,hogy beszívja.

Elég sokat üldözték a fiú guppik talán el akart bújni.Na de már úgyis mindegy.

2011. aug. 18. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!