Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan növeljem a fényerőt az...

Hogyan növeljem a fényerőt az akváriumban?

Figyelt kérdés
Van egy akvárium szettem 60literes és a hozzá adott tetőben csak 1x15W a világítás, ami "semmi" pontosabban nagyon kevés. Valahogy szeretném kicsit felturbózni de nem tudom hogyha beleteszek egy nagyobb csövet akkor az előtét kibírja-e, vagy hazavágja az egészet. Nem szeretném nagyon szétbarmolni mert nem értek annyira a villamossági munkákhoz, természetesen egy alapszinten igen, de áramkört nem tudok forrasztani :). Lehet hogy az lenne a legegyszerűbb ha vennék egy tetőt amiben nagyobb a cső, de 60x30 asból nem találok nagyobb fényerővel, de hogy őszinte legyek nem szeretnék 15-20K ért új tetőt. Nincs valami alternatíva? Gondolok itt arra hogy valami neon amit be lehet dugni a konnektorba és utána a víz fölé mondjuk az akvárium falára tapadó korongozni? Van ilyen mert nekünk van egy ami kerti lámpa ként lett véve, de az se több 10w nál. :( Szóval valamilyen segítséget, ötletet kérnék, meg ha valamit tudtok akkor linkeljétek be légyszíves! Köszönöm!
2011. aug. 16. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért nem találtaál erősebb csővel, mert a teljesítmény arányos a hosszal, így az erősebb cső ( 18W, 60 cm-es) nem férne el a tetőben. Üvegtetőre lehetne tenni valami egyszerű armatúrával 18 w-osakat, és kicsit lelógna oldalra.


A Te ötleted is teljesen jó:

[link]


2 db 9 w-os kéne, a mostani milyenségétől függően az egyik lehet rózsaszín, a másik fehér. Ez 0,6 W/l-re jönne ki, azzal már lehet valamit kezdeni.

2011. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát igen, vannak vagy azok, amiket mutattak az előbbi linken, a vízalatti neonok, vagy pedig van ilyen is.


1db ilyen 36 Wattos dulux cső is beleférne.

[link]


Ehhez kell venni még


+ 1fénycső előtétet:

[link]


+ 1 foglalatot + 10méter 1eres kábelt + 1db tápkábelt


Kb 7-8ezer Ft összesen az egész.

A boltba pedig megkérni, hogy rajzolják le a bekötését.

[link]


Barátom csinált ilyen lámpát csak ő 2db ilyen csövet rakott egy 70 literesbe, na most az lett a vége, mivel az már 70watt fény volt, hogy nagyon algás lett tőle az akvárium, az már túl sok fény, de 1db szerintem jó lehet, elég jó fénye van annak is, luxban több a fénye, mint bármelyik fénycsőnek ugyanilyen watton.

2011. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm, az első válaszoló által linkelt vízalatti neont lehet víz fölé is tenni? Csak mert arra gondoltam hogy lehet hogy az hűti és ha nem teszem bele a vízbe akkor lehet hogy nagyon felmelegszik.
2011. aug. 16. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet fölé is tenni, nem melegszik. (jobban, mint bármelyik más fénycső) Csak azért árulják vízalatti néven, mert teljesen vízálló.
2011. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, a vízalatti neon az egy 1cm vékony neoncső, ami be van vonva egy 2cm vastag üveg búrával hogy vízálló legyen. Még így is vékonyabb mint egy igazi neon és a fénye is gyengébb, de attól még használható.


Jobb ha csak a víz fölé rakod, mert pl nekem a vízalatti neon egyik vége kilyukadt. Jól világít úgy is, viszont ha ezt az akviba raktam volna, lehet hogy megrázta volna a halakat :) Kitudja.

2011. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, esetleg tudsz linkelni nekem ilyen vízalatti neont? De olyan kéne ami vagy pesti vagy kiszállítják, mert Pécsett lakom, de a Pest az nem gond. Ezt jól eltaláltad 00:00 :)
2011. aug. 17. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!