Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sót az akváriumba, mi a...

Sót az akváriumba, mi a vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nem betegség kezelésére hanem csak úgy, valahol hallottam hogy a g/liter arányú sózás nem okoz gondot sem a baciknak, növényeknek, halaknak, de valamilyen módon segít fenntartani a víz és az akvárium jó állapotát. Valakinek van tapasztalata a témában? Az is érdekel amit ti hallottatok mert én kb ennyit.
2011. aug. 17. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia én pont ma raktam az akvárium vizébe (nem jódozott)sót, vitorlás fogaspontyok részére mivel félsó vizet szeretnek!!!Amúgy ha van halad akkor a guppinak is jót tesz 1 kávés kanál só a vizükbe!!!!!
2011. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
miért fontos a nem jódozott? A halaknak ugyan úgy kell a jód mint az embernek nem?
2011. aug. 17. 15:55
 3/5 Platypus ***** válasza:
Azok a halfajok, amik folyótorkolatok környékén élnek, kedvelik az enyhén sós vizet. A lágy vizes fajoknál meg kifejezetten kerülendő. A lebontó bacik esetében nem ismerek pontos adatokat, de a sókoncentráció elég erősen belezavarhat az életükbe. Csak úgy sót adagolni olyan fajoknál, amik nem kedvelik kifejezetten ezt, semmi értelme. Általános csíraölő hatású, ami jó mert ritkítja a kórokozókat, de rossz mert ritkítja a semleges és a hasznos bacikat is. Ez sok életteret felszabadít, instabillá teszi a baktériumflórát, és a felszabadult életteret ki tudja mi fogja utána benépesíteni.
2011. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen. Főleg elevenszülőknél, leginkább mollyknál szoká sózni. A halaknak amúgy jót tesz, erősíti az immunrendszerüket, illetve védőréteget képez a nyálkahártyán, ami azt eredményezi, hogy kevesebb ammónia és nitrit szívódik fel a kopoltyún. Tehát az akvárium állapotát nem javítja, ahogy Platypus is mondta, bacikat öl, de a halak állapotán javíthat. Namost egy egészséges akváriumban ez felesleges, szerintem ha nem muszáj, ne kezdj bele. Nehéz pótolni, számon tartani a koncentrációt, mert párolgással nem távozik.
2011. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
A kollégák már nagyjából leírták az előnyeit és a hátrányait is.Én sem tudok semmi kirívóan jót, vagy rosszat mondani a sózásról.A jóddal kapcsolatban neked igazad van, minden élőlénynek lételeme a jód a pajzsmirigy hormontermeléséhez kell.Magyarországon a jódszegény termőtalaj és ivóvíz miatt jódozzák a sót, pótolva a hiányt.Amit a jódról tudni kell az-az, hogy a kevés és a sok is ártalmas.Halaink mégis elegendő jódhoz jutnak a táplálékból és a vízből, mert a vízi élőlények jobban raktározzák a jódot még a jódszegény tengerek és édesvizek vízi élőlényei is felhalmozzák magukban a jódot.Valószínűleg a jódozott só már káros többletet jelentene halaink számára.
2011. aug. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!