Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik helyről érdemesebb...

Melyik helyről érdemesebb Betta hímet vásárolni?

Figyelt kérdés

75 literes társas aksiba szeretnék egy betta hímet vásárolni, tehát fontos lenne nekem, hogy az adott hal megférjen a nála kisebb, 4-5 cm körüli halacskákkal is.

1: Ismerek egy olyan kisállat kereskedést, ahol 1-1 betta hímet közös aksiban tartanak kisebb testű halakkal, és békében megvannak egymással. Ezen a helyen általában csak 2-3 harcoshalat tartanak, tehát a választék nem túl nagy.

2: És ismerek több olyan kereskedést is, ahol a bettákat egymás melletti kis "üvegkockákban" egyedül tartják. Az ilyen helyeken általában nagyobb a választék a halakat illetően.


Tehát, a kérdésem az lenne, hogy melyik helyről lenne érdemesebb megvenni a halat, ha azt szeretném, hogy "jól viselkedjen" társas akiban? Az 1.-es helyet jó lenne előnyben részesítenem azért, mert az ottani egyedek békésen megvannak a kishalakkal, vagy ennek nincs jelentősége? A válaszokat előre is köszönöm :)


2011. aug. 18. 12:13
 1/4 eric_cartman ***** válasza:

Én az 1-t javasolnám, bár még így sem 100%, hogy Nálad is hasonlóan megtűri a többi halat.

Fontos, hogy guppival és hasonló nagy úszójú, színes halakkal kevésbé jönnek ki a betták.


Nekem pár napig 3 cory-val volt együtt, őket nem bántotta, csak megijesztette őket. néhá-néha nekik úszott, közelebb ment, ilyenkor gyorsan elúsztak. Most már külön raktam és egyedül van.

2011. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Én is hajlok az 1-esre. Tudom, hogy így sem lesz biztos hogy kijön majd velük, de legalább az esély nagyobb rá :)

2011. aug. 18. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a 1. helyen kellene megvenned. Már alapból nagyobb szakértelemre és törődésre utalnak a körülmények, jó eséllyel lesz egészséges, kiegyensúlyozott halad.
2011. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. aug. 18. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!