Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30L-es akváriumba milyen...

30L-es akváriumba milyen halat rakjak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mehetne bele egy betta hím, esetleg néhány db. endler guppi vagy törpe páncélosharcsa, de nekik is inkább egy kicsit nagyobb kell. A törpe elevenszülők is jók még, Poeciliopsis profilica, Heterandria formosa, Neoheterandria elegans.
2011. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A betta hímhez gondolom nem lehet belerakni mást? vagy tévedek?:O
2011. aug. 18. 21:13
 3/11 Platypus ***** válasza:
A törpe elevenszülőket nem javaslom, saját tapasztalat alapján ilyen kis helyen a nagy nőstények szekálták a többit. A kisebb halak tele voltak sérüléssel meg bujkáltak, most 70 literben vannak és nincs ilyen probléma. Az egy darab Betta mellé esetleg lehet legyező garnélát rakni, fizikailag elférne, de nem mindegyik Betta tűri meg a társaságot ilyen kis helyen.
2011. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszii..akkor úgy tűnik ha Betta lesz akkor egyedül:)
2011. aug. 18. 21:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Sztem rakjál garnélát!
2011. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hmm..garnéélát..meggondolom köszönöm.
2011. aug. 19. 11:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, a törpe elevenszülőknél nálam nem ez a helyzet, tenyésztem is őket, de kifejlett példányokból, többféle is volt már együtt 30 literben, most is vannak együtt néhányan: Heterandria formosa, Neohet. elegans és Poeciliopsis profilica. Egyáltalán nem agresszív, békés kis halacskák, szívesen bújnak meg a jávai mohában, bátran rakhatod őket.

A betta is elég jól társítható adott esetben, egy 40 literes akváriumban is sokféle halat megtűr maga mellett, amano garnélák (algaevők!), törpe corydorasok maradhatnak vele.

2011. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
Heterandria formosát tenyésztek, jelenleg már 70 liternél kisebb helyen nem tartom a fajt, most így semmi gond nincs. 30 literesben sajnos sok volt. Volt két nagy nőstényem, amik állandóan szekálták a többi csajt, illetve elég csúnya sebeket is okoztak. Rajtuk kívül csak red cherry volt az akváriumban, tehát biztos ők voltak a tettesek. Sűrűn növényesített akvárium volt, rengeteg mohával, alig láttam a halakat benne mert folyton pánikoltak és bujkáltak. Nem állítom, hogy mindig ez történik, de nem árt figyelembe venni ezt a lehetőséget sem. A Betták is békések alapvetően más fajokkal, de volt már itt jó pár eset, ahol az amano garnélát, Otocinclust is megtámadta 30 liter körüli helyen. Szóval egy ilyen társítás esetében nem árt az óvatosság és fel kell készülni az esetleges kudarcra.
2011. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma megvettem a Bettát..és kérdeztem eladót hogy lehet-e egyáltalán mellé rakni vmit vagy ink egyedül maradjon egy 30L-be ..nekem a neon halakat ajánlotta..:O nem mertem még őket is megvenni mert még vmi csunya háború lesz a végén-.- kérdeztem tőle h a neon az leginkább 70L felett ajánlott az aksiba..de azt mondta ,hogy a 10L-be is megél..:O hát azért érdekes..vagy rám akarta sózni a halait..vagy nem ért hozzá:O vagy én tudom rosszul..
2011. aug. 19. 17:09
 10/11 Platypus ***** válasza:
A neonhallal az a baj, hogy minimum 10 darab kell belőle, hogy jól érezze magát. Ennyinek meg 50 liter a minimum eleve. 70 literben már remekül lehet együtt tartani egy csapat vörös neont (a hőmérsékletigény miatt ez a faj a jobb) Bettával. 10 literben meg nem is lehet halat tartani az állatvédelmi törvény alapján.
2011. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!