Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség vagy a hasonlós...

Mi a különbség vagy a hasonlóság ezekbe a növényekben?

Figyelt kérdés

Vesicularia ferriei és a Vesicularia dubyana között? Mit igényelnek? stb. (olvastam Hable hozzászólását ennél a kérdésnél)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


szóval eddig ezt tudom erről a növényről!


2011. aug. 20. 14:42
 1/4 Platypus ***** válasza:
Az igényeik alapvetően hasonlók, a ferriei kicsit több fényt igényel hogy a legszebb formáját hozza, de ez látványosabb is mind a dubyana-é. Dubyana néven leginkább tévesen jávai mohát árulnak, ami egy teljesen szimpla alig elágazó moha. Az igazi dubyana a szingapúri moha és elég nehéz beszerezni a népszerű tévedés miatt, de megéri mert sokkal szebb "hajtásokat" hoz.
2011. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értve, és a Jávai moháról kicsit többet tudtok mondani?
2011. aug. 21. 14:59
 3/4 A kérdező kommentje:
A wikipédiát elolvastam, valami személyes tapasztalatokra gondolok, vagy amit nem ír az oldal.
2011. aug. 21. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:

A jávai moha (dubyana) az vékonyabb szálú, ritkásabb és sötét zöld, nem kell neki olyan sok fény.


A weeping moha (ferrey) az vastagabb, kicsit világosabb zöld, tömörebb, és gyönyörű szerintem. Ennek több fény kell. Pl egy lámpa alatt közvetlenül szép lesz, és nagyon gyorsan nő, viszont a sarokba ahol kevés fény éri, ott megbarnul.


Mindkettőt rá kelet kötözni egy darab vasfára, vagy faágra, damillal/cérnával, mert ha nem kötöd sehova elrepül a fenébe, és beszívja a szűrő :)

2011. aug. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!