Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 kisebb szűrő vagy 1 nagy?

NRichárd kérdése:

2 kisebb szűrő vagy 1 nagy?

Figyelt kérdés
Nagyobbra cserélem az akváriumomat. A kérdés az hogy az abba még jó szűrő teljesítménye már kevés a nagyobbhoz. Megoldásnak azt gondoltam veszek még egy kisebbet. megfelelő lesz ez így? Oka egyszerű kisebb olcsóbb :) és így nem válik feleslegessé a már meglévő szűrő.
2011. aug. 21. 16:02
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Én is így csinálom, jó ez így.Felváltva takaríthatod, más-más szűrőanyagot használhatsz, bármikor használhatod az egyiket más célra,mondjuk filtrálásra.A hátránya csak esztétikai, ha elrejted, akkor még ez sem.Nálam bevált, pedig egy 300literes akvárium szűrését végzik, mondjuk ezek nagy teljesítményű szűrők, jó szűrőanyaggal és a növényzet is dús.3-4 hetente cserélek 30% vizet.Jobb lett volna egy külső szűrő, de nekem is másra jobban kellett a pénz, ezek meg kéznél voltak.Több éve üzemel így tökéletesen, már volna pénzem külső szűrőre, de amíg teszik a dolgukat, addig maradnak.:D
2011. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a külsőszűrő mindenképpen jobb, mert nagy a szűrőfelület. használtan 10ezer alatt már lehet venni
2011. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó a két kicsi.

Az egyik szűrőt rakd a jobboldali végébe hátra,

a másik szűrőt meg a baloldali végébe előre,

és akkor folytonos lesz a körforgás.

Egymást erősítik a szűrők.


Nekem is volt így régen egy hosszú akváriumba a jobboldali szűrő odafújta a baloldalihoz a koszt, a baloldali meg odafújta a jobboldalihoz és teljesen jó volt így. Nem maradt sehol pangó hely és így nem algásodott az akvárium.

2011. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!