Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumot ez...

200 literes akváriumot ez megbírná vajon?

Figyelt kérdés

Terveztem egy ilyen asztalt:


[link]


De félek, hogy ez nem lesz jó.


2011. aug. 22. 11:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ezek a laminált bútorlapok mennyire erősek, hogy nem e fog berogyni valahol az elejénél. Támasszam alá esetleg valahol vastag falécekkel is?


Meg az is lehet, hogy a tejete fog behajlani, lehet hogy azt duplán kéne rakni a felső lapot.


2cm vastag bútorlapból lenne.

Mit gondolsz?

2011. aug. 22. 11:23
 2/18 A kérdező kommentje:

A hátulját is 2cm-s bútorlapból csinálnám.

Az elején meg lesz még 3 ajtó, de az nem tart semmit.

2011. aug. 22. 11:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, vajon biztosan megbírja, csak elég vastagon kell kenni.
2011. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nyugi, ki fogja bírni. Nekünk a 160 és a 300 literes alá is ugyanilyen bútor van:

[link]


Ez úgy néz ki, hogy a földön van egy ugyanakkora bútorlap, mint a teteje. (A képen a 160-as bútor van, ezekkel a méretekkel számolok most). Tehát:

- alul: 101x41 cm-es bútorlap

- középen és 2 oldalt van egy kb. 80x38 cm-es

- 2 oldalt van egy kis merevítő, 10x80 cm-es

- a teteje szintén 101x41 cm-es bútorlap


Van még ajtó meg polcok meg a tető, okosan kell kiszámolni mindent, mert pl. az ajtóknál is le kell számolgatni a bútorvastagságot, meg a középső és két szélső merevítőket is úgy kell beállítani...szenvedtünk vele kicsit, meg itt-ott elszámoltuk, de stabil meg minden, csak pl. az ajtók nem egyformák és kicsit sok rés van közte. :) A képen meg még a tető eleje nincs feltéve.

Majd csinálok neked egy olyan képet is, amin ki vannak nyitva az ajtók, vagy megpróbálom lerajzolni neked.

2011. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Aha, köszi. Hát remélem akkor nekem is el fogja bírni.


Lehet, hogy majd én is csinálok olyan tetőt ami nálad van, legalább látszik rajta hogy kell, mert arról se volt halvány lila gőzöm sem. És a tető eleje hogy lesz beburkolva? Az külön leszedhető lesz? vagy ezen még nem gondolkodtatok?

2011. aug. 22. 11:42
 6/18 A kérdező kommentje:
Hja vagy a tető elején az a vékonyabb lap lesz ami a falnak van támasztva, ugye?
2011. aug. 22. 11:43
 7/18 anonim ***** válasza:
Az elején a tető az zsanérokkal felfelé nyílik. Már rá van téve, csak páromnál van az akvárium, majd lefényképezek mindent közelről ha átmegyek hozzá. :)
2011. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha hátul is lesz bútorlap, az jó lesz, csak rögzíteni kell a függőleges tartóelemekhez is. Mert nem a horpadás a legnagyobb veszély, hanem a nyíró feszültség, tehát oldalra elbicsaklik az egész, mivel a bútorlap ragasztott farostból van, és abban ki tud lazulni a csapolás.

De a hátsó bútorlap keresztmerevítőként is funkcionál, szóval jónak kell lenni.


Ha nem 100%-osan vízszintes talajra teszed, akkor a lábak is igen hasznosak tudnak lenni!!! Méghozzá minden függőleges tartóelem alá (hogy a tömeget egyenesen a talajra vezesse) kell 1 pár, (előre meg hátra) menetes, állítható magasságú bútorláb.

Lábak nélkül, ha billegni fog, és kiékelésre kerülne sor, gondold végig, hogy a szekrénynek, akár az egész közepe is a levegőben lóghatna!

2011. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem értem a méreteket! Miért 80 hosszú???

Nem 100 kéne? Vagy egyedi méretű akvárium? Vagy le fog lógni oldalra?

2011. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nah csináltam neked képeket, remélem kivehető rajta, igyekeztem minél részletesebben lefényképezni a bútort:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha valami nem érthető szólj és próbálom elmagyarázni vagy lefényképezni még egyszer.

2011. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!