Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még mindig élnek normális ez?...

Még mindig élnek normális ez? Többi lent

Figyelt kérdés

apukám halála óta elhanyagoltam a halaimat (15 neonhal, egy ékfoltos razbóra, és egy kínai harcos hal fiú) nem bántották egymást de 5 hónapig levegőztető kaja világítás és vízcsere nélkül hagytam szegényeket és ma eszembe jutottak rájuk néztem gondoltam szegények mind elpusztultak, de nem! mindegyik él és virult hogy lehetséges (80 l-es akvárium)

lehet hogy a nagy akváriumban lerakódott kaján éltek ?? de levegőztető nélkül hogy ?? nem értem... tudtok erre ésszerű magyarázatot??


2011. aug. 23. 04:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
.........
2011. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább azon gondolkozz, hogy most mi lesz a halakkal... Túlélték, valószínűleg a növényeket ették, a levegőtlenséget nem tudom hogy oldották meg.
2011. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
No comment...nem gondoltál olyanra, hogy esetleg akkor el kéne őket adni? Sajnálom ami apukáddal történt és megértem, hogy nem volt kedved semmihez, de ezekért az állatokért felelősséget vállaltál! És akármi is történik, amiért felelősséget vállalsz, azzal igenis foglalkozni kell! Főleg ha élőlényekről van szó! Szóval ha most sem vagy hajlandó velük foglalkozni, akkor add el az egészet, mert csak szenvednek szerencsétlenek...
2011. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha egy szűrő volt benne, akkor nem kell külön levegőztető. Az keveri a vizet annyira, hogy jusson bele némi oxigén a felszínről.


A növények meg nappal több oxigént termelnek, mint amit éjjel hasznosítanak, ha sok növényed van. Ha meg kap egy kis napfényt valahonnan oldalról, lámpa nélkül is meg tudnak maradni az árnyéktűrő növények.

2011. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szívós jószágok ezek szerint :) örülj neki, és tedd rendbe őket.
2011. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg pl a halak szoktak olyat is csinálni, ha nagyon éhesek és egy éhenhal, a többi megeszi és máris jól laktak egy időre. És mivel nem adtál nekik enni, azért nem romlott le a vízminőség sem.


Meg pl vannak olyan halak, akik képesek az életfunkciójukat minimálisra csökkenteni, egy egy nehezebb időszak átvészelésére, pl tavakban amikor nincs annyi kaja, nincs annyi szúnyoglárva, vízbe eső bogár, stb.

2011. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostmár gondozd őket! :D
2011. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát egyből vízcsere kaja lámpa be levegőztető be vettem halakat meg megnézettem h nincs-e bajuk szal mostmár gondozom őket rendesen...
2011. aug. 23. 16:28
 9/9 Merwoman ***** válasza:

szégyeld magad, apukádat sajnálom:(( Felháborító !!!

neked nem hal kellettvolna ,hanaem bolha vagy poloska azt úgyan nem felejtenéd el..

2011. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!