Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a páncélos...

Mi baja lehet a páncélos harcsának?

Figyelt kérdés
Mintha be lenne dagadva a fél szeme, és nem nagyon úszkál. A többi halamnak nincs baja, remélem nem fertőző a dolog.
2011. aug. 23. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kivenném, biztos ami biztos alapon. De nem tudom ilyet még nem hallottam.
2011. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gaxal ***** válasza:
vedd ki és kérdezz az állatboltban
2011. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A corydorasoknál a szemkidülledés, majd szemvesztés, és ugyanez mechanikai okoból általában gyakori. Igazándiból a hal több, mint valószínű elveszti majd azt a szemét, de mivel bajusza a legfőbb érzékszerve, túl nagy hátránnyban nem lesz, egy idő múlva már rendesen fog tudni élni. Nem túl dekoratív egy ilyen "szemtelen" hal, de nehogy kidobd, vagy ilyesmi, mert gyakorlatilag teljes életet tud élni. Ez általában nem fertőz, az adott egyed kórja, de esetlegesen a felépülési időszakban elkülöníthető, hogy megóvd más halak csipkelődésétől.
2011. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet, lesz egy félszemű halam? :S Szerencsére nem bántják a többiek, de elég rosszul néz ki, mozdulatlan szinte, néha már azt hittem, elpusztult, aztán mégis odébb ment...remélem kibírja.
2011. aug. 23. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam épp most van egy félszemű similis, és való igaz rá, hogy gyakran már-már halottnak néz ki, ez így lesz még egy darabig, de ha "összeszedi" magát az esetleges szemvesztés után, gyakorlatilag olyan lesz, mint régen. Ehhez viszont azért megfelelő körülmények kellenek, mert rosszabb körülmények közt akár el is fertőződhet a seb.
2011. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem a bettámnak dagadt fel 2 nap múlva meghalt
2011. aug. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem bírta, elpusztult :(
2011. aug. 25. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!