Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jáva moháról tudnivalók?

Jáva moháról tudnivalók?

Figyelt kérdés
A wikipédián kívül tud valaki valamit a java moha tartásáról és igényéről?
2011. aug. 24. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, elég sokan, ne wikiről tanulj akvarisztikát :)

Viszonylag nagy tűrőképességű, a fényigénye kicsi, de a több fényt és tápozást meghálálja. Gyökere nincs, általában hozzá szoktuk kötözni valamihez damillal. Dióhéjban ennyi.

[link]

2011. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Azt azért jobb ha tudod, hogy a díszhalinfón az utolsó képen nem jávai moha van, hanem a "weeping" művésznevű. A jávai sosem lesz ilyen szép. Néhány kép az igazi jávairól:

[link]

2011. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy vettem észre ha van sok garnéla az akváriumban, akkor szép lesz a jávai moha, mert ők ott molyolnak rajta egész nap, és takarítják. De ha nincs garnéla, akkor összeszed minden koszt a vízből és hát akkor néha ki kell szedni lemosni csap alatt. Garnélák mellett szebb lesz, akárhogyan is. Túl sok fényen bealgásodik, túl kevés fényen megbarnul, közepes fényen ha tápozod akkor elég gyorsan nő. Én pl vékony fűzfa faágra is kötöztem rá damillal, vagy fekete cérnával, mikor mi volt itthon.
2011. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, még annyi, hogy mit értünk közepes fény alatt. A fénycső ereje mennyit számít, (pl.: 9W vagy 11W stb.)
2011. aug. 24. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Naja, ez így relatív.

Én azt tenném a helyedben, hogy fognék egy 15 Wattos csövet, és ha úgy látnám, hogy elkezd barnulni a moha, akkor vennék mellé még egyet pluszban.


Úgy szokták meghatározni a közepes fényt, hogy

pl 50 literhez 25 Watt szükséges

(tehát a fele az akvárium méretének).

100 literhez 50 Watt... és ígytovább.


Csak ez nyilván függ attól, hogy a lámpán van e fényvisszaverő fólia, mert az egy másfélszeresére növeli a fénycső, vagy izzó fényét. A gyári akvárium lámpa foglalatokba, armatúrákba van, viszont a fekete műanyagtetőben nincs ilyen fényvisszaverő fólia, tehát a tetős az szarabbul világít.



Nekem nyitott akváriumaim vannak.

Pl a 37 literesben van egy 13 Wattos kompakt izzóm, gyári foglalatban:

[link]

Ez a lámpa be tud világítani egy olyan 30x30cm-s területet.


És van egy 45 literesem, 26 Wattos lámpával:

[link]

Ez a lámpa be tud világítani, egy olyan 50x50cm-es területet kb.


Mindkettő alatt nőnek a mohák.

Nyilván nem mindegy hogy mekkora akváriumot akarsz bevilágítani vele.

2011. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz!
2011. aug. 25. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!