Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam szinte csak...

Az aranyhalam szinte csak oldalasan úszik pár napja, és ideje legtöbb részét az akvárium alján a hátán fekve tölti! Szeretnék tenni valamit, hogy ne haljon meg. Mi a baja?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem mentheted meg, mindenképpen meg fog dögleni. Ha nem akarod kivárni, húzd le a wc-n. Valami történt az úszóhólyagjával, nem működik megfelelően, nem lehet gyógyítani.
2009. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

A húzd le a vécén nem egyenlő a hal elhalálozásával, max meggyorsítja, de a szennyvízben úszkálás talán nehezebbé is teszi a haláltusáját.

Elnézést, nem kötekedésképpen, de szerintem a megdögleni nem kulturált, egy állatnak is joga van ahhoz, tisztelettel beszéljünk a a haláláról. Nekem egy aranyhal is meghal, nem megdöglik, és gondolom, nem vagyok ezzel egyedül.

2009. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Az egyensúly elvesztése úszóhólyag betegségre utal. Vagy sérült a hal, vagy baktériumfertőzése van, ami a rossz vízminőségtől lehet. Tedd át a halat sekély vízbe kezeld a halat széles spektrumú antibiotikummal,amit akvarista boltokban kaphatsz.Nálam 1 aranyhal rendbe jött,de 1 elpusztult. Ha rendbe jön akkor is több mint 1 hét lesz a gyógyulási idő.
2009. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Az állat megdöglik, az ember meghal. Óriási a különbség!
2009. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az állat se nem megdöglik, se nem hal meg hanem elpusztul és ennyi...de ha lehet ne firtassuk a témát mert egy napja görcsölök hogy ne történjen meg ez az esemény a halammal....addig meg imádkozok hogy reggel mikor felkelek ne a víz tetején ússzon!
2009. ápr. 17. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Drukkolok, Kérdező! Én is halazom...

Az ember szerettei nem szoktak megdögleni, még egy hal sem. Pont.

2009. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Off.

Miii? Az állat megdöglik..? Ja.

Ha a gazdája szókincse és érzelemvilága a béka segge alatt van. Bocs, nade ezt azért mégse...

On.

2009. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én még abszolút kezdő vagyok, de ez nem lehet összefüggésben a fényviszonyokkal? Olvastam olyasmit is, ha pl ablak előtt van az akksi és oldalról sok fényt kap, akkor úgy járhatnak a halak, mint a Te aranyhalad.
2009. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Van benne levegőztető?

nekem az egyik halam volt egy vödörbe egy éjszakát de nem én tetem ki akarták dobni és én elhoztam és szerintem a levegő hiánya miatt az agya meg bolondult de rendszeresen az alján úgy fekszik oldalazva meg néha ideg rohamai vannak de a halad rendesen eszik? vagy nem túl öreg?

2009. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!