Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyors segítség, hogyan nevelje...

Gyors segítség, hogyan neveljem fel őket (KÉPEK)?

Figyelt kérdés

A történet kicsit bonyolult.

Tegnap dél körül elkezdett udvarolni a hím Bettám a nősténynek.

Este viszont kénytelen voltam kivenni a hím bettát a nagy akváriumból, mert elég agresszív, és vettem guppikat és még egyéb halakat.

Egy gyors SOS akváriumot raktam neki össze, nem a legjobb, bár még mindig jobb, mint amit az eladó mondott: "ÓÓ ő elvan mindenhol, ha van otthon egy szép üvegvázátok, abba is beleteheted" Mondom jól van, hülye...(magamba)


Reggelre a hím megépítette a habfészket, észleltem, hogy a nőstény be van csíkosodva, felhoztam, betettem a hímhez.

Rögtön jött az udvarlás (fúú de gyönyörű a hím, mikor kifeszíti magát)

Magukra hagytam őket, mire feljöttem a nőstényen nem láttam csíkokat, most sincs.


És most nem tudom mi van, nem akar párosodni a nőstény, vagy már túl vannak rajta esetleg? Néztem nagyítóval a fészket, de nem láttam egyenlőre ikrákat.


Ha mégis lesznek kicsit, mit csináljak? Ha kikelnek vegyem ki a szülőket? És, ha megvolt a párosodás, akkor a hímet is külön kell venni a nősténytől?

A kicsiknek mikre van szükségük? A vízen, és a sok bújón kívül?


Próbáltam fotókat készíteni a viselkedésükről, hát nem nagy sikerrel, de a hím állandóan őrzi a fészket. A nőstény meg gubbaszt!:S

[link]

[link]

[link]

[link]


Az akváriumot tényleg ne nézzétek, ennyi cuccom volt itthon hirtelen, nem tudtam jobbat összedobni neki.


22N


2011. aug. 25. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:

mondjuk lehet ott csesztem el, hogy nem tettem be előtte a nőstényt egy üvegbe, és úgy a hímhez, hogy megnézzem akar-e párosodni. Rögtön a hímhez raktam.

de be csíkosodott, gondoltam ez már annak a jele

2011. aug. 25. 10:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van kicsi ki kell venni a nőstényt, a hím vigyáz a kicsikre. Pár nap múlva ki kell rakni a hímet. A vizet fel kell melegíteni 30 fokra. Az akváriumot le kell fedni, mert amíg a kicsiknek kifejlődik a labirintszerve megfáznak szobahőmérsékleten.
2011. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha megtörtént az ívás,akkor nagyon apró fehér pöttyöket kell láss a habfészekben.Ezek hébe-hóba ki is potyognak,amiket az apa(ha gondos)szorgalmasan visszaköpköd a fészekbe.Mókás amúgy ahogy 1et visszaköp és 5leeseik mellette.:D Ilyenkor már rendszerint elzavarja a nőstényt. Ha nem bántja a csajt,sztem hagyd bent még,hátha csak ezután lesz a nagy dolog.

Ha megtörtént az ívás,asszonyságot vedd ki egyből,apukát hagyd bent kb 3napig amíg az ivadékok el nem úsznak,mert addig apuka feladata őket visszaköpködni habfészekbe,addig csak fejjel felfelé csüngenek a bubikon. Ha elúsztak a picik,kiveheted aput is és elkezdheted táplálni a piciket.

Egyébként hihetetlen az egész "produkció",maga az ívás is csodálatos,meg ahogy a hős fater 3 napig szorgosan szedegeti össze az ikrákat majd a pici porontyokat.Készülj fel majd,h a piciknek keltess sórákot amikor már esznek.

2011. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
artémiát? Ha arra gondolsz akkor tök jó, mert párom az egyetemen állandóan azokat kelteti a kishalaknak.
2011. aug. 25. 11:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen,az jó,mert akkor lesz nekik mindig.:) Első 1-2 napban nem bizti,h meg tudják enni,mert még a frissen kelt is nagy lesz nekik,adhatsz főtt tojássárgáját(óvatosan nagyon keveset vízzel kikeverve,mert lerontja a vízminőséget) v porrá tört jobb minőségű tápot.Utána mehet a frissen kelt sórák.

Sok sikert!:)

2011. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!