Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, mit csináljak velük?

Akvaristák, mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Bocsi az erőszakoskodásért, csak lehet, hogy az akváriumosok nem figyeltek fel a kérdésemre.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

szóval ezt kérdeztem, de még nem jött válasz én meg szét izgulom magam:P


És felmerült egy plusz kérdés, kivegyem a nőstényt ugye, ha nem adja be a derekát, de mégis mennyit várjak?


2011. aug. 25. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Én bettákat tenyésztek évek óta. Egy 15 literes aksi ideális, kb 10 cm vízzel. A Párt előtte 1-2 napig szokatni kell, aztán ha a nőstény csíkosodni kezd beeresztheted. Szerintem, ameddig nem bántja durván, ne vedd ki. Tegyél valami lebegő tárgyat a víz felszínre, ami köré épül a habfészek( Műanyag kupak) Darabig még ne válaszd szét őket, aztán ha semmi érdeklődés akkor vedd ki. Én egyébként, 3-4 nősténnyel próbálkozom mindig és a hím választ.
2011. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

most kivettem a nőstényt, üvegbe tettem és közvetlen az akvárium mellé raktam, amiben a hím van.

De szóljatok, ha valamit rosszul csinálok, mert még nem volt részem ilyen élményben:)

2011. aug. 25. 11:28
 3/9 A kérdező kommentje:

hú köszi, akkor még kérdeznék. Írtam, hogy kivettem a nőstényt, ők amúgy már együtt élnek pár hónapja.

Kergette a hím egész délelőtt, de a nőstény elúszott előle, bebújt a kő alá, és mintha egy picike rész hiányozna az uszonyából is.

Ezek alapján visszategyem, vagy maradjon az üvegben?

2011. aug. 25. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Látatlanban nehéz megmondanom, de ez az üldözéses jelenet, csipkelődés nekem is előfordul. Nőstény úgymond játszadozik a hímmel, az pedig üldözi. Ez után szokott következni, hogy a habfészek alatt összefonódnak, és kipréseli a nőstényből az ikrákat. Ha ez megtörténik rögtön ki kell venni a nőstényt mert a hím megöli, mert ő vigyáz az ivadékokra. Én azt mondanám, mivel már régen együtt vannak neked, meg őlhett volna ha akarta volna. Egyet jól nézz meg, nincs e mégis ikra mert az üldözés lehet attól is, védi a nősténytől. Ha nincs akkor tedd be, egy próbát megér aztán ha napokig semmi akkor vedd ki. Utána próbálkozhatsz több felnőtt ivarérett nőstény beengedésével, több az esélyed. Üdv.
2011. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valahogy így fest a habfészek ikrákkal:

[link]

És ilyenek ahogy "lógnak" a habfészekben:

[link]

2011. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

még nem néz így ki a habfészek, úgyhogy nincsenek ikrák.

Akkor visszategyem a nőstényt? Akkor is, ha már nincs rajta csík?

2011. aug. 25. 11:51
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

egyenlőre így néz ki a habfészek:)

2011. aug. 25. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd vissza, csak elkülönítőbe. Ott úgy is kiderül, ha érdeklődnek egymás iránt.
2011. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
van ilyen "szülőszobám" abba teszem akkor:)
2011. aug. 25. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!