Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy pár növényem levelein...

Egy pár növényem levelein megjelentek ilyen kis fekete "szőr" szerű szálak, alga? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A sima algagátló kiirtja vagy van valami ami bevált szer ilyenkor? Mennyire gyors a terjedés, vagy mind1 és minél hamarabb vegyek valamit?
2011. aug. 25. 11:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy 3 hete üzemel az akvárium halakkal. Napi 40-45 percig természetes fény is éri, de nem gondoltam hogy sok lenne ennyi fény. Vagy nem ez az oka? ténylegesen 55 liter víz van benne, 15W világítással, tudom hogy kevés a fény, már dolgozom a fejlesztésen.
2011. aug. 25. 11:59
 2/19 anonim ***** válasza:

A sziámi algaevő valószínűleg megenné, csak annak nem túl nagy ez az akvárium.


Szedd ki kézzel, a növényt is és mosd le jól csap alatt, aztán csinálj 50% vízcserét, és egy hét mulva megint. Így valamikor csak elfogy az alga.


Esetlen törpe szívóharcsákat is rakhatsz bele, hátha megeszik. Bár azok inkább barna algát esznek.

2011. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Esetlen helyett Esetleg :)
2011. aug. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi és vegyszer nincs rá?

Nem nagyon tudom ledörzsölni a levélről, próbáltam. Mindjárt teszek fel képet!

2011. aug. 25. 13:29
 5/19 A kérdező kommentje:
2011. aug. 25. 13:38
 6/19 anonim ***** válasza:

Ecsetalga.

Vegyszer hypo, vagy rézgálic ami esetleg kiirtja, persze nem az akváriumba locsolva, hanem külön kezelve.

De a súlyosan fertőzött leveleket az sem menti meg, azokat le kell vágni.

Okai lehetnek: sok nitrát, sok foszfát, sok oxigén, rossz/kevés fény, elégtelen vízcsere.

Amit lehet ellene tenni: Több fény, több vas, több szén, több vízcsere.

Vegyszerezni ezek nélkül a változtatások nélkül fölösleges.

2011. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az előző válaszomnál még nem láttam a képeket. Ez inkább fonalas alga, csak még kicsi. Ami jó, mert nem olyan makacs, mint az ecsetalga. De az okok, és a hosszútávú kezelés is hasonló, mint amit az ecsetnél leírtam.

A nagyját eltűntetni sajnos ennél is elég nehéz, leginkább lesúrolni lehet. Már ha kibírja a növény.

2011. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Frontosa ***** válasza:

Szerintem is ecsetalga lesz, de még eléggé kezdeti stádiumban van, valószínűleg növénnyel vagy hallal kerülhetett be. 1-2 hónap alatt megfolytja a növényeket, szépen ellepi a gyökereket és a hajtásokat. A leghatásosabb a teljes restart, de mivel még eléggé kezdeti stádiumban van, talán még kezelhető. Növényekről neomangolos fürdővel el tudod távolítani, a ,,tereptárgyakat" pedig forró vízben le tudod sikálni. Csinálj gyakrabban vízcseréket, és valószínűleg eltünik. Ha nem boldogulsz akkor marad a teljes restart. Ha az nem megoldható akkor a Happy Life Algin Regular algaírtó, de ezt csak legeslegvégsőbb helyzetben alkalmazd!

Remélem segítettem

Üdv,

2011. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez a hal kéne neked bele, csak ez 100 literbe való:

[link]


De végülis megcsinálhatod, hogy veszel egyet, lezabáltatod vele az algát, aztán eladod, mielőtt megnő.

2011. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

És mi a kiváltó ok, a vizet heti rendszerességgel cserélem kb30%ot, tápozok is, tehát akkor a vassal se lehet gond nagyon, a világításom ami kevés, de én úgy veszem észre hogy nem ott algás ahol kevés a fény, vagy lehet hogy túl sok a fény??

Nagyon nagyon nem akarok restartolni :(

2011. aug. 25. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!