Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lyukad ki a levél...

Mitől lyukad ki a levél közepe (anubias)?

Figyelt kérdés

Kinő az új levél, pár napig szép, aztán elkezd a közepén kilyukadni, rojtosodni a széle...de nem rohad


Mitől lehet ez?


2011. aug. 26. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Új levél jelenik meg sérülten és elhalnak.

Sárga levél élek. Kalciumhiány.


Ha meg Sárga levelek, törékennyé válhatnak.

Túl kevés a vas, túl kevés kálium, vagy nagyon kemény a víz.


De amúgy konkrétan nem tudom :D

2011. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tápozol vmivel?
2011. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Daphina ***** válasza:
Nem valószínű, hogy táp probléma. Inkább még nem szokta meg a vízparamétereidet...
2011. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De már régóta benne vannak. Nem is fogja? Lehet a phval van a gond akkor? Azt hogy tudom "bemérni"? Csak azokkal a drága tesztekkel?
2011. aug. 26. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Neptun teszt, kb. 300-400 Ft.
2011. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A vízművek keményíti és lúgosítja a vizet, azé hogy a csöveket ne marja szét a sav. Nálam 21 a vízkeménység és 8-as a ph-ja a víznek.


Szlovákiában 7-es Ph-jú a csapvíz, és lágyabb is, abban a vízben már lehet neonhalakat is tenyészteni, de nálunk nem.


Ha itt lágyítani akarsz a vizen, akkor beleöntesz egy kis ioncserélt vizet, vagy veszel egy ozmo vízszűrőt és azzal csinálsz lágy vizet és abból öntesz bele egy kicsit, vagy egy kis desztillált vizet keversz bele, vagy egy fél adag esővizet öntesz az akváriumba. Kb akkor lesz ideális a víz a növényeknek. És még a szobanövényeket is jobb lágy vízzel locsolni, nem csak az akváriumit, mert ha nagyon kemény a víz, a növények nem tudják felvenni a tápanyagot és minden bajuk lesz.


Persze van amelyik bírja, hát én nem tudom melyik mit bír, mert én egy minimálisan mindig lágyítom a vizet, persze van aki nem és úgy is nőnek a növényei, hát mittudomén mi a jó. Nekem jobbnak tűnik így ha kicsit lágyabb a víz.

2011. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
A lyukacsos levél a káliumhiány jele.
2011. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!