Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek létezik (léteznek)...

Szerintetek létezik (léteznek) böszme nagy felfedezetlen állatok/szörnyek az óceánok mélyén?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Majd Richard Branson megmondja, ő készül oda.
2011. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első válasziló:nem a politika témakörben vagyunk a hülyeségeidet tartogazsd oda.

Kérdező nem tudjuk megmondani mert nem nagyon fejlesztettünk ki olyan technológiát ami kibírja azt a nyomást az óceánok alján.csak pár robotot tudtunk leküldeni de azok sem tudnak sokáig lent maradni hogy alapossan átnézzük ami lent van.az márt tudjuk hogy vannak óriás polipok.

2011. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem léteznek :)
2011. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem 100%, hogy vannak. nem is egy... :)
2011. aug. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Embernagyságnál nagyobbak szinte biztos hogy nincsenek. Habár az óceán mélye, nos nem a legpontosabb meghatározás, de ha jól értem a mélytengerekre gondolsz.

Meg is mondom miért. Az egyik fő oka az, hogy szélsőséges hatásoknak vannak kitéve a mélyen élők. Képzelj el egy afrikai tájat. Óriási terület kell egy párszáz egyedből álló zebracsorda eltartásához, és ez a párszáz zebra is csak egyetlen egy, 10-20 egyedet számláló oroszlánfalkát képes eltartani. A bálnák azért nőhetnek akkorára amekkorák, mert a felszín közelében planktonban gazdag a víz. De mi a helyzet a mélységben? Hatalmas nyomás, teljes sötétség, mások a víz kémiai tulajdonságai is, ezért az élővilág jóval szegényesebb, még a baktériumok, és más szemmel nem látható lények is sokkal kevesebben vannak. A mélytengeri élőlények táplálékláncai nagyon rövidek. Ezért van kevés látható élőlény, és köztük még kevesebb ragadozó, mert nem lenne képes eltartani nagyobb állatokat.

Egy másik ok, hogy minél nagyobb egy élőlény, annál bonyolultabb a felépítése, annál fejlettebb és összetettebb, és bizony annál törékenyebb. A kisebb, egyszerűbb állatok könnyebben tudnak alkalmazkodni a szélsőséges viszonyokhoz, de például egy emberméretű állatnak ekkora nyomás mellett már képtelenség lenne jólműködő emésztőrendszert kialakítani.

Több szempontból is képtelenség.

De akit ez vigasztal, a mélytengereknek még 1 %-át alig fedeztük fel, a technológiánk még sokára lesz elég feljett hozzá, és a Földanyánk van olyan hóbortos, hogy mégha elméletben képtelenség is, nem lepődnék meg ha előkerülne valami nagyobbacska jószág. De az sem olyan lenne mint az amerikai filmek bestiái, nagy fogakkal és vérben forgó szemekkel. Sokkal inkább mint valami nagy angolna, különleges szájszervekkel, mint például a bálnáknak, színtelen-hússzínű kültakaróval. Elég ronda lenne.

2011. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, mert pl az ámbrás cet az 3 kilóméterre megy le, és az óriáspolipok is úgy tudom, hogy elég mélyre mennek, és felfedeztek a víz mélyén mikróbatelepeket is, nemtom, utána kéne nézni, de vannak olyan mikróbák is, amik 8-9 ezer méter mélyen vannak, és ott garnélákat is találtak. A mikróbák miből nyerik az energiájukat?

Valahogy a vulkáni aktivitásból, nem tudom már hogy magyarázták, de kénből és ilyesmikből. Ebből én el tudnám képzelni, hogy lenne táplálék a nagyobb állatoknak is. Aztán a fene se tudja.

2011. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Elképzelhető. :) Valahol olvastam (Mindent a szemnek- fb oldal), hogy az óceánok csupán 5%-át ismerjük. Volt ott egy kép is, ahol le volt rajzolva az óceán, a tetején az úszó ember, nem túl sokkal alatta egy tengeralattjáró, majd a nagy feketeség. nem is tudják megmérni, hogy hány méterre van a feneke, csak krülbelülre.
2013. júl. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!