Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy darab Sziámi harcos halat...

Egy darab Sziámi harcos halat össze lehet tenni más halakkal, például guppi, szifó, neon, vitorlás, hallal?

Figyelt kérdés
Mert egyik ismerősöm azt mondta, hogy a sziámik csak egymást bántják ha két hív összekerül, de nekem csak egy sziámim van, és a többi a fent említettek. Szerintetek berakhatom a sziámit hozzájuk, úgy hogy ne öljön meg senki senkit?
2011. aug. 29. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem szétcsipkedte a többit! Inkább ne ne rakd össze!
2011. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, kezdjük ott, hogy a felsorolt halaidnak olyan 300 literes akváriumra van szükségük, ha megfelelő darabszámban, egészségesen tartod őket. Ha kisebb helyen vannak, akkor a betta valószínűleg a guppiknak megy neki, minden más pedig neki, kivéve a neont. Ráadásul a hőmérsékleti igények sem egyeznek, például a betta és a sima neonok között.
2011. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én össze raktam őket senki nem bántotta egymást még a nőstény bettákat sem:)Bettája válogatja:)
2011. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem!

Egyrészt a Betta (a színes úszók miatt) sok esetben összekeveri a hím guppit saját fajtársaival, és verekednek.

Másrészt inkább a Betta lenne az, aki rövid időn belül kimúlna. A Vitorlások, de még a neonok is simán halálra csipkedik, vagy halálra stresszelik.

2011. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden felsorolt fajtából kettő van, csak a sziámi van egyedül, és sajnáltam... De mikor az ismerősöm mondta megörültem neki, hogy csak a hím sziámik bántják egymást. De azokután amiket írtatok, inkább nem kisérletezek, mindenki marad a maga helyén.
2011. aug. 29. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
a neon rajhal, nem kettőt kellene tartanod belőle, hanem min 6-8-at... hány literesbe zsúfoltad össze ezeket a fajokat?
2011. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egy 80 literes akváriumban él a 8 hal... Nagyon jól megvannak már 2 éve és egy sem halt meg kösz az aggódást...
2011. aug. 29. 18:15
 8/8 anonim ***** válasza:
guppiból, neonból és szifóból is minimum 6-8 db kellene legalább
2011. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!