Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 70L-es akvim, abba...

Van egy 70L-es akvim, abba milyen külső szürőt ajánlotok? Megéribele venni? És azt h kell használni? Valaki küldene róla képet? És az almacsiga megeszi a növényeket vagy csak az algát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kérdéseidből ítélve viszonylag kezdő lehetsz, így 70-esbe külsőt nem éri meg venni.
2011. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A szűrőre nem tudok tanácsot adni, de az alma csiga a növényeket is eszi. De nem annyit, hogy most felenné az összeset :)

Nekem tele van vele az akvárium, néha dobálok ki belőle, mert azért nem szép, hogy tele van sárga pöttyökkel.. :)

Amugy szeretnéd szaporítani is a csigát?

2011. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kezdő,csak érdekelt hogy megéri-e hogy vegyek bele külső szűrőt?Mert az az aljzatot is tisztítja.

Igen,szaporítani is akarom őket.

2011. aug. 29. 14:16
 4/19 Platypus ***** válasza:
90%

Kezdőnek különösen megéri külső szűrőt venni, rengeteg kudarctól kíméli meg az embert. Haladó meg már tudja ezt és azért veszi :)

Én egy tetratec 400-ast használok a 70valahány literesbe, és ég és föld a különbség. Előtte szenvedtem az ecset meg zöldalgákkal, hiába cseréltem gyakran a vizet, most meg nyoma sincs egyiknek se.

2011. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

De igen, kezdő vagy, mert megkérdezted hogy megéri e, és hogyan kell használni, valamint azt hiszed róla, hogy tisztítja az aljzatot.

Ha nem lennél kezdő, nem kérdeznél ilyeneket, és nem hinnéd ezt.

70 literesbe általában csak profi növényes akváriumba szoktak külsőt tenni, meg akik nem tudják hova tenni a pénzüket. 120-150 litertől éri meg, kb. 200 litertől nehezen nélkülözhető.

2011. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Platypus! Kivételesen nem értek egyet, egy kezdő akvaristát nem egy külső szűrő fog megmenteni a kudarcoktól.
2011. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Platypus ***** válasza:
93%

Na nem azért, de egy jól elhelyezett külső szűrő nagyon is tisztítja az aljzatot. Mármint nem a már beült koszokat szedi ki, hanem még a lebegőket összeszedi mielőtt végleg beépülnének a talajba. Így lehetséges egy növényes akváriumot évekig fenntartani, mivel ott nem lehet talajporszívózni az ammóniadús talaj meg a dús növényzet miatt.


De egy átlagos növényzetű akváriumban is nagyon jó hatása van egy külső szűrőnek. Az állandóan termelődő ammónia sokkal gyorsabban fogy a vízből, könnyebb a szintjét 0-án tartani. Belső szűrővel elég nagy kihívás. Ezt meghálálják a halak és az algákkal sincs probléma.

2011. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
3 éve halazok és azért akarokkülső szűrőt mert több növényt szeretnék berakni az akviba és azok miatt már nem tudom a talajt rendesen tisztítani.(ugyh inkább kussoljál,kössz.)
2011. aug. 29. 14:46
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha utálsz talaporszívózni:

- Kell egy olyan talajszűrő, ami felnyomja a levegő buborékokat a kavics alól, így szellőzteti azt.

- Mellé kell egy erős külső szűrő, pl 600 liter/órás, ami összeszedi a fent lebegő koszokat

[link]


Csak az a baj, hogy a talajszűrő megöli a növényeket, mert a növények nem szeretik ha a gyökerüknél bugyog a levegő.

2011. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Az én véleményem az, hogy mindenhol megéri külső szűrőt használni. Én is használok a 70 literesemhez, mondjuk én nem gyárit, mert arra sajnálnám a pénzt, de egy házit te is összedobhatsz, ha van kedved kísérletezni. Illetve ha van pénzed, nyugodtan megveheted a gyárit, rosszabbra is költöttek már el több pénzt emberek.


Hogy mennyire hasznos? Nagyon. Hogy megéri-e? Azt te tudod. Vízcserékkel is fenntartható a jó vízminőség, de a külső szűrő biztonságot ad és terhet vesz le a válladról. Igazi növényes meg el sem képzelhető nélküle.


Almacsiga viszont ilyen akváriumban felejtős, már csak a méretével is kárt tesz a növényekben.

2011. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!