Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a guppimnak? A többire...

Mi baja a guppimnak? A többire veszélyes?

Figyelt kérdés
Az egyik hímnek valami baja van. Olyan a feje mintha fel lenne puffadva és a szeme olyan üveges..:S Az aksi sarkában lebeg már egy ideje,meg sem mozdul:S
2011. szept. 1. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd külön, szerintem annak a halnak annyi.
2011. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Él még egyáltalán? Lehet itt az ideje hogy leúsztasd a nagy vizekre...
2011. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
él igen mert ahogy hozzáérek elúszik..de utána megint visszamegy a sarokba.:S
2011. szept. 1. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Csinálta az én halam is, de meghalt:( Egy idő után lesüppedt az aljára és nem csinált semmit. Szeparáld el, aztán ki tudja. Keress rá egy akvarisztikai oldalra. Én könyvből néztem mi lehet, de nem jöttem rá.
2011. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mérgezés lehet (például rossz vízminőség miatt), öregség, vagy bármilyen bakteriális fertőzés. Azonnal vedd külön, az akváriumban pedig csinálj részleges vízcserét talajporszívózással, amit amúgy hetente kell. Figyelj a szűrésre, legyen az akvárium térfogata 6-10X megforgatva óránként és soha ne kapcsold ki!
2011. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
70literes aksim van 400L/h szűrő. Érdekes,hogy a többinek semmi baja. Nem régi az aksi,volt előtte üres járatás,vettem ilyen baktériumkészítményt hozzá..A többieknek semmi baja :S
2011. szept. 1. 20:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem régi, akkor valami mérgező is lehet benn, például dekoráció, de a lebontóbaktériumok hiánya is okozhatja. Ahogy mondtam, heti részleges vízcsere! De akár ph vagy keménységprobléma is lehet, nehéz így megmondani. Talán érdemes lenne rámérni ezekre, kb. 300 Ft egy teszt.
2011. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tudom,hogy heti részleges kell azon már túl vagyok(szerda)

amúgy már semmi baja vígan úszkál és evett is..érdekes:S

2011. szept. 2. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!