Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppik miért pipáznak...

A guppik miért pipáznak állandóan?

Figyelt kérdés
van rendes szűrőm levegőztetővel 72literes az aksi. de állandóan a víz tetején vannak és pipáznak..vagy az egyik állandóan beleúszik a buborékokba és nem akar kijönni onnan..mi bajuk?
2011. szept. 2. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nincs melegük?

Nekem akkor csinálták.

2011. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Rendszeres részleges vízcsere megvan? Nincs mérgező dolog az akváriumban (játékbúvár, ólomkatona, festett aljzat)? Ph, keménység nem szélsőséges (mészkő, kútvíz)? Hány fokos a víz?
2011. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Platypus ***** válasza:
Alapvetően 3 dolog szokta ezt okozni. Az első az abszolút oxigénhiány, ez levegőztetés mellett kizárt. Ha a hőmérséklet túl magas, az is oxigénhiányt okoz rendes levegőztetés mellett is. Illetve az ammóniamérgezésnek is az egyik fő tünete.
2011. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nincsenek ilyen hülye díszek benne..1 fa van amit rendeltem az akvariumplusból. 25fok van a vízben.
2011. szept. 2. 17:14
 5/16 A kérdező kommentje:
részleges csere is megvan. bazalt van talajnak. semmi kagyló ilyenek nincs benne
2011. szept. 2. 17:21
 6/16 anonim ***** válasza:
Oxigénhiány miatt!!!
2011. szept. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
leírtam,hogy van rendes levegőztető..-.-'
2011. szept. 2. 17:29
 8/16 Platypus ***** válasza:
Ha ammóniamérgezés, akkor még eltart egy darabig amíg kiürül a szervezetükből. Végezz egy darabig gyakrabban vízcserét és gondolkodj el egy erősebb szűrőn. Ha egyszer összejött, akkor nincs harmóniában az akváriumod gondozása, valamin változtatni kell. Az ammniamérgezést három dolog szokta okozni. Az egyik a túl sok hal, főleg egy kis extra felmelegedéssel kombinálva. A másik a túletetés, vagy egy bomló haltetem, tehát fölösleges fehérjeforrás az akváriumban. A harmadik a gyenge szűrő. Ideiglenesen segít az erősebb és gyakoribb vízcsere, de stabilan így nem lehet ammóniamentesen tartani az akváriumot.
2011. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

72literes aksi: 1 betta,4 neon,4guppi és sok sok növény.

400L/h-s szűrőm van.

bomló haltetem kizárt..

nem tudom mit rontok el:(

de a részleges vízcserét csinálnom fogom gyakran.

köszi

2011. szept. 2. 18:27
 10/16 Platypus ***** válasza:

A leírásod alapján ez így rendben van. Hetente 30% vízcsere kell, nem több, nem kevesebb. És még egy marék neonhal nem ártana hogy meglegyen a csapatszellem, majd valamikor később ha már minden oké. Nem újak véletlenül a halak? Mert akkor elő szokott az ilyen fordulni, a hirtelen ammóniatermeléssel nem bírnak el a bacik mert nem voltak rá felkészülve.

Illetve biztos vagy benne, hogy pipáznak azok a guppik? A guppik szeretnek a felszínen tartózkodni, a természetben onnan gyűjtik a táplálékukat.

2011. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!