Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek, hogy a kis...

Mit tehetek, hogy a kis halakat ne szívja be a szűrő?

Figyelt kérdés
Lehet, hülye kérdés, de nekem ez gondot okoz, az újszülött xifókat vesztem el így, pedig úgy örülök, mikor megszületnek.
2011. szept. 4. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Külön akvárium, szivacsszűrő.
2011. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egy időben nálam is születtek xifók, nekem volt erre a célre egy külön, kisebb akváriumom. amikor már látszott anyun, hogy nemsoká szülni fog, áttettem a kicsibe, miután megszülettek a picik, anyu ment vissza a nagy aksiba, kicsiket meg felneveltem, amíg akkorák nem lettek, hogy biztonsággal mehettek ők is a többi közé
2011. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de abban a kis aksiban nem lenne akkor se szűrő, se levegőztető, se világítás...ez nem ártana az anyának, ill. a kicsiknek?
2011. szept. 4. 11:52
 4/10 anonim ***** válasza:
de, az nem lenne túl jó nekik. ha nem tudsz rendesen felszerelt akit biztosítani nekik, akkor tegyél szúnyoghálót a szűrő bejáratára :) de könnyen lehet, h a szülők felzabálják a kicsiket
2011. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem sem volt szűrőm, mégis túlélték :) csak figyelni kell, ha koszolódik a víz, én kicseréltem mindig. felneveltem így egy pár adag kicsit. még mindig jobb, mint bennt hagyni őket, hogy beszívja a szűrő, vagy megegyél a nagyok. több esélyük van életben maradni szűrő nélküli kis aksiban
2011. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor én is megpróbálom így, hátha bejön :)
2011. szept. 4. 12:28
 7/10 reptoid ***** válasza:
tessék: [link]
2011. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Naja én is ezt akartam mondani, hogy vegyél egy ikráztató hálót azt tedd az akváriumba és abba a kis halakat.


[link]


Mundjuk az aqua depóban nem tudom mért ilyen drága 1640 Ft, amikor én kb 500 Ft-ért vettem ugyanilyet az Atlantiszban. De egyébként bármelyik díszhal boltban lehet kapni.

2011. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
Fogj egy nejlonharisnyát és húzd rá a szűrő befolyó részére. Kisgarnéláknál is ezt használják sokan, működik. A felszerelések nélküli kis akvárium nem jó ötlet. A kis halak sokat esznek, sok ammóniát termelnek. Az ammónia nem látszik a vízben, ugyanolyan tisztának tűnik, mégis mérgezi a halakat és kis mennyiségben is gátolja a fejlődésüket.
2011. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megfontolom a harisnyás trükköt :)
2011. szept. 4. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!