Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen legyen a halak összetét...

Milyen legyen a halak összetétele ebben az esetben?

Figyelt kérdés

54literes akváriumomba kicsi,de mutatós halakat szeretnék.Mehet a betta is,de inkább kisebb és tényleg szép,színes halakat szeretnék.A vörös neon már fix.Mit lehet mellé rakni?Mennyit?Ami rajhal abból mindenképpen a saját fajából 8-10db kell?Nem elég 1-2?Szivárványos törpeharcsát is tarthatok neonokkal?És páncélos harcsát?

Mondanátok nekem tanácsokat,hogy ti mit tartanátok?Ja,és elég meleg van az akváriumban,szóval ez is szempont a halak igényeinél...:)


2011. szept. 4. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nézd. ha raksz bele 8-10 v.neonhalat,+1 bettát, azzal kifújt a variációk száma. néhány ottociliust még rakhatsz be és kész.
2011. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az az ottocilius!

nem jön ki rá semmi a keresőben.

2011. szept. 4. 19:05
 3/16 anonim ***** válasza:

Mert a tudományos neve Otocinclus affinis, Otocinclus cocama, Otocinclus macrospilus, mind mind külön faj.


Azt mond meg nekem, a szivárványos törpeharcsa mégis mi fán terem? Én ilyet még az életbe nem hallottam! Nem törpesügérre gondolsz úgy merő véletlensgéből?

2011. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

:))))Dee!Már belegabalyodtam a halakba!!

Najó,eldöntöttem,hogy lesz kb. 30neon+1bette (ha így lehet)És vmi takarító hal.Páncélos harcsa,algaevő..Ez így jó lenne?

2011. szept. 4. 19:31
 5/16 A kérdező kommentje:
*betta
2011. szept. 4. 19:31
 6/16 reptoid ***** válasza:
30 neon az rengeteg bele
2011. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, az a 30 valami nagyon durva.


Amit én ajánlok:

1 betta

8 neon

5-6 harcsa

2011. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze. 150 literbe minden további nélkül.

Neon épphogy tartható 50 literben, de ha egy csapatot össze is hozol benne, (kb. 8 db!) kizárt dolog, hogy egy normális egyedszámú páncélos harcsa raj -hiszen az is rajhal- elférjen mellette, főleg úgy, hogy még algázó is lesz, meg Betta.

Ne ess túlzásokba, 50 liter kb a minimum méret, amiben egyáltalán valamiféle épkézláb társítást össze lehet hozni! Nem hordoz túl sok lehetőséget, amiket te leírtál, ahhoz 3-szor ekkora akvárium kell.

2011. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

nem vagyok oda a harcsákért,ha nem muszáj kettőnél többet nem nézegetnék belőle...Vagy az úgy kínzás?

20db neon is nagyon durva lenne?Betta nem muszáj,de az is mutatós,és szokták neon mellé rakni azért gondoltam.

Ajánlatos még vmi algaevőt vagy ilyesmit is berakni melléjük?

2011. szept. 4. 20:00
 10/16 Platypus ***** válasza:
100%

Eddig egyik elképzelésed sem volt működőképes. Itt egy mutatós és állatbarát megoldás:

8 parázslazac 4 Otocinclus algaevő harcsa és néhány red cherry garnéla. Ha szépen benövényesíted az akváriumot, akkor a sok piros nagyon látványos lesz a zöld háttérrel.

2011. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!