Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » HOgy csökkentsem az akvárium...

HOgy csökkentsem az akvárium hőmérsékletét?

Figyelt kérdés
Panelban felmelegszik 29-30fokosra,és ez nem lesz jó a halaimnak.Világítás kell,a tetejét nem vehetem le.MI lenne ha állott vizet lefagyasztanék és jégkockákkal hűteném?Kiveszek kicsi vizet és helyette jégkockát rakok bele.Nagy hülyeség?
2011. szept. 4. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
pont azt akartam irni hogy tegyel bele jegkockat:))
2011. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi jégkockát nem tudsz gyártani. Én lefagyasztottam 6-7 db 1,5 literes ásványvizes palackot (persze csapvizet benne) és azt cserélgettem kb. óránként. 112 literes akváriumon 2-3 fokot hűtött. Kevesebbet is világítok ilyen melegben. Volt nálam is a szobában 34 fok, az akváriumot 26 körül tudtam tartani így.
2011. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem hülyeség, de ne jégkockákat tegyél bele, hanem egy palackba tegyél vizet, azt fagyaszd le, és úgy tedd a porlasztóhoz, vagy a szűrődhöz, figyeld a hőfokot, és ha kellően lehűlt vedd ki... de egyébként a 29-30 fok még nem borzasztó a halaidnak, vagyis fajta függő, de a trópusiaknak nem kellene erre még érzékenyen reagálni...
2011. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hamar vissza tud melegedni a víz, és te nem vagy mindig otthon, nem fogod 2 óránként cserélgetni a jégakkut, vagy a jeges palakot benne.


Ez az ingadozás pedig nem tesz jót a halaknak, hogy reggel 25 fokos, délután 30, este megint 25.

Ettől meg fognak betegedni a halak.

2011. szept. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor mit tudok tenni?az igaz,hogy nem tudom egész nap hűteni,figyelni az akváriumot.Most akkor mi legyen?Most hogy éjszakára nem égett a lámpa(nem szokott)és a tetőt is levettem lehűlt 27-28fokosra.De amint visszarakom a tetőt+neon megint fel fog menni 29-30ra.Sima neonhalacskák vajon bírják még pár napig ezt?Mert lassan lemegy ez a kánikula...
2011. szept. 5. 07:52
 6/8 eric_cartman ***** válasza:

Én levenném a tetőt róla és inkább legyen világítás nélkül 2-3 napig, gondolom a növények jobban bírják, mint a halak.

vagy vedd vissza a világítást 2-3órára és csak akkor legyen rajta a tető.

2011. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 eric_cartman ***** válasza:
eszembe jutott még valami, kipróbálnám még azt, hogy a világítás megy és az etető nyiláshoz raknék egy ventilátort (pl. PC-ben van 12voltos venti)
2011. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes mindenképp hűteni valahogy a vizet, mert igaz hogy a halak bírják, (kivéve ha emiatt az oxigén kevesebb lesz a vízben) de a növények kipusztulhatnak, a végén csak Anubias fog megmaradni meg 1-2 társa. A növények általában a hűvösebb vizet szeretik. A ventillátor jó ötlet lehet, bár kérdés így mennyit kell folyton utánatölteni a nagyobb párolgás miatt. :S
2012. máj. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!