Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 lityós aksiban milyen...

Egy 54 lityós aksiban milyen időközönként kell cserélni a vizet?

Figyelt kérdés
Eddig hetente 10 liter vizet cserélek, 6 db garni van benne. Muszáj ilyen gyakran?
2011. szept. 5. 16:08
 1/4 A kérdező kommentje:
ja meg a tetra táp jobb mint a serás???? azzal lehet mindig etetni, mert a serás az csak csemegének jó heti 2-3szor
2011. szept. 5. 16:17
 2/4 anonim ***** válasza:
ha van jó szűrésed, én nem cserélném ilyen sűrűn... 16 éve akváriumozok, de ezt a "szabályt" soha nem tartottam be, mégis szép és tiszta akváriumaim voltak...
2011. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én 25 literes akváriumban hetente cserélek, pedig 3-as kombi szűrőm van (szivacs, aktív szén, meg biológiai).


nyáron ha meleg van azért is jó gyakran cserélni, mert akkor nem emelkedik annyit a hőmérséklet (mi tetőtérben lakunk és oda kell rá figyelni)

2011. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Illik hetente cserélni. Lehet akvarizálni ritkábbal is, de ez a legjobb. Így nem változnak meg az akváriumban a víz tulajdonságai túlságosan két vízcsere között, és ez a legjobb a halaknak. Ha többet vársz, akkor a bomlástermékek szintje folyamatosan emelkedik, a pH csökken és egyéb változások is végbemennek. A vízcsere ezért sokkal nagyobb stresszt jelent, mintha minden héten szépen rendben csinálod, és így egyébként is jobb vízminőséget lehet fenntartani. 54 liternél nem olyan nagy munka, 5 perc az egész ha éppen nem kell porszívózni.
2011. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!