Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen legyen egy 150 literes...

Milyen legyen egy 150 literes akvárium aljzata?

Figyelt kérdés
Most köves, de szeretném kipróbálni a homokot és fehér színű kvarchomokot szeretnék bele....mit szóltok ehhez? vannak ennek hátul ütői esetleg a halak nem szeretik vagy ilyesmi vagy valami hatás éri őket esetleg vagy mindegy a halaknak....vitorlás halak, gurámik, neon halak, tisztítók, harcsa ilyesmi halaim vannak....bánnák ha mostantól fehér színű homok lenne az aljzat? vélemények ezzel kapcsolatban? ja és mennyi homok az ideális ilyen akvárium méretnél?
2011. szept. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
sztem a coryk jól néznének ki rajta, meg jobb is nekik a kisebb szemcse
2011. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Könnyebben algásodik a világos szín miatt.

És a halaknak sem valami nyugtató. 1-2 mm-es szemcsenagyság elég kicsi ahhoz, hogy ne nagyon üljön meg benne a mulm, és elég nagy ahhoz, hogy ne rohadjon be az aljzat. Kicsit sötétebb színben jobb lenne.

2011. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

utolsó! tudnál valami hivatkozást mutatni arról, hogy könnyebben algásodik az akvi a világosabb alzattól?


de igen, teljesen jó a homok.


amúgy én a bazaltzúzalékot ajánlom

-alzatturkáló halaknak jó

-szép

-víz kémiai értékeit nem módosítja

-növények jól mutatnak rajta.

-kiemeli a halak színét

-olcsó

-mindenhol kapható

2011. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fehér aljzat visszaveri a fényt, ettől világosabb lesz az akvárium és ha a cső marad a régi, akkor elkezdhet nőni miatta a zöldalga.


A fehér talajon minden kis kosz meglátszik.

A feketén meg csak akkor látod hogy koszos, ha már fél éve nem aljzatporszívóztál.


De ugyanez van a háttérrel is. Pl én raktam egyik akváriumba régen fekete hátteret, a másikba meg világoskéket. Na most a fekete az mindig tök tiszta volt, arra rá se tapadt az alga, a világoskéket meg 3 havonta sikáltam le, mert mindig tele volt zöld pontalgával, pedig az akvárium többi részén nem volt különösebb algásodás, és a fény sem volt túl sok, csak valahogy ez a világos háttér vonzotta őket :)

2011. szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!