Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat, vagy díszt...

Milyen halat, vagy díszt vennétek?

Figyelt kérdés

Húgom megkért, hogy a párjának valamit az akváriumába vegyünk a névnapjára. Én viszont annyira nem értek hozzá...nem tudom miket lehet együtt tartani pl.

Maximum 1000 Ft áll rendelkezésemre. Az akváriumban van molli, neon, tapi hal (az alga evő). Egy növény van még ezeken kívül, de sajna még nem láttam az akváriumot.


2011. szept. 5. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem válaszolok érdemben a kérdésedre.

Az tuti, hogy én nagyon nem örülnék, ha bárki bármit is hozna az akváriumomba, mert: annyi halam van, ami nekem jó, annyi növényem, ami nekem jó, olyan az akvárium, a világítás, stb... ami nekem jó (és a bentlakóknak).

Leírásod alapján (mondjuk nem írtad hogy mekkora akvárium), növény az mehetne bele. Vagy vehetsz bele mondjuk kevés díszkövet esetleg halaknak bujkálót. De halat ne!

2011. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De Ő most kezdte újra telepíteni az akváriumát, mert évekig nem tudott vele foglalkozni, mivel nem otthon lakik.

Húgom mondta, hogy nem tudtak mindent megvenni, meg hogy még halat is szerettek volna bele. Csak ezért kérdeztem..

De lehet nem jó halat venni, én is szeretném inkább magam kiválasztani..

Csak ezek a búvóhelyek a halaknak, nem is láttam ebben az árkategóriában eddig. Ezért gondolkoztam el, hogy mi legyen..

2011. szept. 5. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyél neki fagyasztott halkaját.

Se halat, se dekort, se gépet! Ha minimálisan is komolyan foglalkozik az akvarisztikával, biztos, hogy nem értékelne ilyen dolgokat. Tapasztalatból mondom, volt is már ilyenből sértődés, mikor kb. azzal a lendülettel kötött ki a kukában az ajándék, ahogy megkaptam.

Más akváriumába bármit is venni, a lehető legrosszabb ajándék ötlet.

2011. szept. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Növénnyel nem hibázhatsz nagyot, azzal biztosan nem ártasz. Ajánlom, hogy alacsony fényigényűt vegyél, például anubias nanat (a nagyobb sajnos nem fér bele az 1000 Ft-ba), vagy gömbmohát, jávai mohát, hólyagos vízikelyhet. Max ha nem tetszik neki, azt mondja, hogy kidöglött :)

Mást ne nagyon hagyj magadra sózni, mert a legtöbb növény megfelelő mennyiségű fény és tápanyag nélkül valóban kidöglik.

2011. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is egy kisebb szép növényre voksolnék.
2011. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 6. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!