Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért úszkálnak le-föl az...

Mért úszkálnak le-föl az akvárium alja és teteje között a páncélos harcsáim?

Figyelt kérdés
Tiszta kergéknek néznek ki.Tegnap vettem őket,most föl-le úszkálnak,fel vannak pörögve.Valami zavarja őket?Neonok is vannak mellettük,ők nagyon jól elvannak az akvárium aljánál.
2011. szept. 6. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én halaim is csinálták pár napig.Az oka: Idegen akvárium,és még nem érzik jól magukat.Pár nap és megszokják,majd abba is hagyják.
2011. szept. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és a neonok mikor merészkednek elő lámpafényben?Mert a lámpát azért valamennyit muszáj égetnem,ők meg ilyenkor totál reszketésben vannak és beúsznak a növény mögé-árnyékába.
2011. szept. 6. 09:40
 3/11 anonim ***** válasza:
nincs túl világos?
2011. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lámpát jobb esetben 10-12 órán át hagyni kell világítani.A lámpa nem azért van,hogy neked világítsa meg az akváriumot,hanem azért mert a lámpával érzékelteted a halakkal,hogy nappal van.(a szoba egyszerű világossága kevés)

Bár nem értek a neon halakhoz,de szerintem a mozgástól félnek,és nem a fénytől.Hagyd őket,előbb nekik is fel kell fedezni a kis világukat.

2011. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a neonok csak akkor bújnak el ha felkapcsolom a lámpát.A harcsákat nem zavarja.10-12 óránál nem ég többet a lámpa,sőt,tegnap még annyit se,hogy ne féljenek annyira a halacskák.DE mikor szokják meg az új helyüket?Nem bolygatom őket.
2011. szept. 6. 09:56
 6/11 eric_cartman ***** válasza:
szerintem eltart 2-3 napig amíg megszokják, általában enni se nagyon szoktak a "költözés" után, bár eléggé halfüggő, hogy meddig tart, a bettám egyből evett, őt nem zavarta annyira az új környezet
2011. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:

A megfelelően tartott neonok nem félnek a lámpafénytől(kivéve persze ha extrém erős). Ha elegen vannak, van sűrűn növényes sarok és elég nagy üres tér is, akkor klasszikus rajban mozognak, és főleg a nyílt részeken. És nem az akvárium aljánál.

A páncélos harcsáknál se normális az össze-vissza úszkálás, azoknak meg az aljzaton van a helyük. Az új hely, pontosabban az újfajta víz okozhatja ezt a viselkedést, de legfeljebb pár napig. Ha ennél tovább folytatják, akkor valami nem stimmel.

2011. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a páncélosok most már elég jól elvannak,őket nem zavarja semmi úgy tűnik.viszont a neonok továbbra is a sarokban vannak egy kupacban.ha lekapcsolom egyből szétszélednek.Még nincs annyi növény,csak itt-ott,de azért van hova bújniuk.54literesbe van 15Wos égő.Szerintem az nem sok.
2011. szept. 6. 11:41
 9/11 anonim ***** válasza:

hát valahol valami probléma van...elég régóta halazok, és szinte mindig volt neonhalunk de sohasem viselkedtek így...

Mennyien vannak?

2011. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
20 neon van,már egy kicsit bátrabbak,de azért ha felkapcsolom a villanyt félénkek
2011. szept. 7. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!