Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízkőgondok: Mit tegyek, hogy...

Vízkőgondok: Mit tegyek, hogy eltűnjön?

Figyelt kérdés

Mitől lehet, hogy az akvárium oldala nagyon csúnyán vízkövesedik, és mit lehetne tenni ellene?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 6. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kemény a víz.Hát sajnos nekem is.használtan vettem és semmivel nem tudom leszedni.Pedig elvileg a sósav leszedi...nekem nem.
2011. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát akkor így jártam... csak olyan csúnya így... hátha másnak van valami hatásos praktikája. azért köszi
2011. szept. 6. 16:33
 3/12 anonim ***** válasza:
töményebb ecet elvileg leszedi.
2011. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én veszek 100 Ft-os boltban egy sniccert vagy szikét, hívd ahogy akarod.


Kiszedem a pengéjét aztán azzal laposan levakarom a vízkövet. Egyáltalán nem karcol semmit.

2011. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mármint ha benne vannak a halak, akkor ez jó megoldás.

De még 100Ft-os boltban árulnak üveg kaparót is, pl amivel a festéket lehet levakarni az ablaküvegről.


Ha nincsenek benne a halak, akkor meg 20% ecet aztán dörzsi szivacs, de ez a nagyon komoly vízkövet nem mindig szedi le, csak ha többször ismétled, ill ha kicsit hagyod állni ecettel bekenve :)

2011. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Benne vannak a halacskák, és teljes pucolást még nem tervezek, mert amúgy nagyon jól be van most állva a víz, csak hát az a fránya vízkő... Kapargatni énis próbáltam már, igaz nem sniccerrel. Köszi a tippet :)
2011. szept. 6. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Én tűzhely kaparóval szoktam,az nagyon jól leszedi.am. Mivel lehet lágyítani a vizet?egyik ismerősöm sót tesz a vízbe és úgy nem vízkövesedik ez tényleg hatásos?:S
2011. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát a só az nem igazán.


Ha lágyítani akarod, akkor öntsél bele ioncserélt vizet.

Tescóban 5 literes flakon az olyan 200 Ft körül van.


Mondjuk ha a víz negyedét lágyítod, az még elmegy, de többet nem szabad, mert hát kitudja milyen halaid vannak.


A legfrankóbb az lenne, ha lemérnéd a víz keménységét, megnéznéd a halak igényeit a Díszhal infón, és úgy öntögetnéd a vizeket, nehogy túl lágyítsd.


Az biztos, hogy a túl kemény csapvíz sem jó a trópusi halaknak úgy általában, de hát meg kell találni az optimális mennyiséget. Egyszer kiméred, aztán a vízcseréknél is úgy kell bekeverni, pont jóra.


Ezzel csak az a szívás, hogy hordani kell haza mindig a flakon vizeket. Én ezért vettem még fél éve valamikor egy ozmo vízszűrőt itthonra, kb 15ezeré használtan, de mindegy. Azzal csinálom a lágy vizet a fürdőszobában, rá van kötve a vízcsapra, sima víz megy be, és lágy víz jön ki belőle. Nekem ez a tengeri akváriumhoz kellett igazából, azért vettem, viszont az édesvizihez is használható, egy keveset mindig abba is bele szoktam keverni. Nem olyan rossz dolog, ha van egy ilyen otthon.

2011. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja meg még az is baj h úgy már elég drága h hetente két hetente vegyek lágy vizet az akváriumba:)a vízcserék miatt.
2011. szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
naja, az is igaz
2011. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!