Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az akváriumon rajta van a...

Ha az akváriumon rajta van a gyári tető, miért barnul be minden?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok,vagy miért van ez?Direkt gyári műanyagtetős akváriumot vettem,mert az tetszett,de nem tudom használni,mert pár nap alatt(max.egy hét)bebarnul a dekoráció,szinte fekete lesz a növények levelei,szárai.A régi kis akváriumnak egy kis neon cső adta a fényforrást,most azt használom a nagyon,így szabadon van az aksim...de ez nem is szép látvány,nem is ad elég fényt,meg különben is használnám a műanyag tetejét,de hogy???Ötletek,tippek?!?
2011. szept. 6. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
napfény= barna alga, semmi köze a tetőhöz!
2011. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt vágom',de próbáltam,hogy kevesebbet megy a világítás,meg már mindent,de ugyan úgy barnult,ha nincs rajta a tető,nem barnul...
2011. szept. 6. 21:15
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy hallottam, a barna alga épp a kevés fényben szaporodik...nálam is megesett, nem elég erős a fénycső. Napfényben a zöld algák "támadnak".
2011. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A gyáriban épp a minimum szokott lenni,de még attól is sokkal-sokkal kevesebb fény jut most a kis csővel,hogy szabadon legyen és akkor nem barnul egyátalán...
2011. szept. 6. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Furcsa...ez engem is érdekelne, nekem is könnyen bebarnul, és itt is gyári tető van, de én nem is tudok mást kipróbálni.
2011. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
még anyósoméknál laktunk sötétben volt az aksim 5 évig nem volt gondom a barnasággal ,mióta át költöztünk sajátba itt világosabb helyen van , barnul mint az állat, úgyhogy a nap fény a hibás!
2011. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21:28 as vagyok odaát sima fénycső volt itt valami speckós de ,hogy milyen ,ha meg köveztek akkor sem tudom megmondani elfelejtettem!
2011. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha kicserélem a csöveket,akkor milyet vegyek?200l-es aranyhalas,anubiasok vannak benne,meg egy másik féle,annak már nem tudom a nevét,de az is bírja az aranyhalakat,meg olyasmi körülményeket,mint az anubias...
2011. szept. 6. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:
próbáld meg a normál neonnal, de abból is a hideg fényűt(kékes fény)
2011. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Én raknék egy 1 daylight + 1 hagen flora glo csövet, de ez az én mániám. Különben szerintem azért van sok barna algád, mert csak lassú növésű növények vannak benne. Ha raknál bele egy jó adag Indiai vízicsillagot - Hygrophila polysperma, ez gyorsabban nő így talán elvenné az algák táplálékát.
2011. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!