Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Platypus! Egyik kommentedben...

Platypus! Egyik kommentedben láttam, hogy artemiákat tartasz. Leírnád nekem a mikéntjét?

Figyelt kérdés

Szeretném szaporítani és tartani őket. Hány literben? Honnan szerezzek speckó sót a vízhez? Mennyire drága? Honnan vegyek artemia lárvákat? Egyáltalán megéri tartani? Szűrés mennyi kell nekik? Fény? Hőmérséklet? stb, stb...

Köszönöm szépen! :)


2011. szept. 8. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm és bocsánat :)
2011. szept. 8. 17:06
 3/6 A kérdező kommentje:
De azért érdekelne Platypus elgondolása is a dologról :D
2011. szept. 8. 17:09
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%

Ne vegyél speckó sót. Az akváriumi só sok jódot tartalmaz, ami az artemiákra mérgező. Sima jódmentes tengeri konyhasót vegyél, csomósodás gátló lehet benne. Én reál márkájút használok. A sótartalomra nem kényesek, 20-30g/liter körül érdemes belőni, csak hirtelen nagy változás ne történjen ebben. A fény akkor számít, ha szerzel használt tengervizet valakitől, mert anélkül nem nagyon lesz tengeri algád. Ha van alga, akkor sok fényen elszaporodik, kevesebbet vagy akár egyáltalán nem kell etetni. A hőmérsékletet sem kell pontosan belőni, a túl hideget nem bírják, és ne legyen folyamatosan napon az edény. Tehát szobában biztosan jó nekik.

Ha konkrétan szaporítani akarod őket, mondjuk élő haleleségnek, akkor legalább 5 literes akváriumot vegyél. Elég egy levegőztetőt berakni, ha meg már van akkor nem kerül semmibe egy szivacsot ráhúzni és kész a szivacsszűrő. Kis egyedsűrűségnél levegőztető sem kell, nekem anélkül megy az 5 literes és elég jól szaporodnak. Az ablakban van ez az akvárium, ezért egész jól algásodik, így konkrétan nem is etetek benne, csak időnként hozzáöntök egy kis használt akváriumvizet, hogy nőjön az alga. Kevés fénynél etetni kell őket, spirulina oldattal, élesztővel vagy liquicell oldattal.

Petét 500 Ft körül lehet venni, sera márkájút keress. Megéri-e? Ha szeretnél jó tápértékű élő eleséggel kedveskedni a halaidnak akkor megéri. Továbbá fertőzésmentes, és bármikor etethetsz vele, nem kell frissen beszerezni. Ha egyszerűen akarod letudni a halaid etetését, akkor nem éri meg. Én díszállatnak tartom őket, és úgy tapasztaltam, ez a létező legproblémamentesebb háziállat. Nekem megéri :D

2011. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg én tengeri sóba próbáltam, kiszedtem a tengeremből egy kis vizet, egy kis akváriumba szűrő nélkülibe beszórtam artémia petét, aztán elmentem itthonról egy hétre nyaralni, visszajöttem, és nem kelt ki semmi.


Csak az algák szaporodtak el benne, mer azt is raktam bele, hogy legyen az artémiáknak kaja. Na de mindegy, szóval ez így nem nyert :)

2011. szept. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Ha a sulibeli szeptemberi hajrának vége, beindítok egy artemiás akit!
2011. szept. 9. 21:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!