Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem el? Arra...

Hogyan kezdjem el? Arra gondoltam, hogy szeretnék egy picike akváriumot, mondjuk 25*25*25-öset az ugye kb 15 liter, semmiképp nem akarom túlzsúfolni 5-6 kis termetű halat mondjuk egy két növénnyel?

Figyelt kérdés
Tudom, biztos volt róla már szó, de ne haragudjatok, nincs erőm kikeresni! :) Milyen fajokat ajánlanátok? Világítást még megoldom, de a szűrő/levegőztetőt ha lehet kispórolnám. Tényleg egy low-budget olcsó kicsike akváriumot szeretnék! Segítsetek, minden tanács tipp jól jönne! Köszi előre is!
2011. szept. 9. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szűrő és levegőztető nélkül NINCS akvárium!!


Szűrő = áramlás = hasznos baktériumok = halszar és kajamaradék lebontása = nincs ammónia és méreganyag = nem döglenek meg a halaid

Ha ez nincs, akkor felhalmozódik a sok méreganyag, mert nincs ami lebontsa, szépen dögleni fognak a halaid.


Levegőztető hiányában nincs oxigén a vízben = halaid megfulladnak. Nem kell külön légpumpát venni, a szűrő ha fodrozza a felszínt már jó.


Köztudott, hogy egy kis akváriumban nem tud beállni az egyensúly, csak PROFI akvaristáknak való NANO akvárium. Kezdőknek semmiképp. Minél nagyobb, annál jobb. 60-70 liter körül már egész jónak mondható.


Heti 30% vízcsere kötelező, 1 napig pihentetett vízzel. Vegyszer TILOS. Se klórtalanító, se malachitzöld, se metilénkék, se algagátló SEMMI ilyen baromság!!


Halak telepítése előtt üresen kell járatni az akváriumot minimum 2 hétig, hogy betelepedjenek a baktériumok.


Stb....stb...ezek az alap dolgok!


JA!! És 15 literben semmilyen halat nem tarthatsz, ugyanis az állatvédelmi törvény szerint gerinces állatot nem lehet tartani 30 literes akváriumméret alatt, valamint gömb alakúban sem!

2011. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ami lemaradt:


akvarista.hu -> ide szépen regisztrálsz, elolvasod a főoldalon található ingyenes 5 db ebook-ot. Akvarisztika alapjai. Könyvtárból meg kölcsönözd ki a következő könyvet: Horn-Zsilinszky: Akvarisztika

2011. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ugyan azt tudom mondani, mint az előző, én 20 éve halazok, de még a 70 literrel is van dolgom bőven.

Azt javaslom, szerezd meg a kellő ismereteket, mielőtt ilyesmibe fogsz, mert könnyen csalódás lesz a vége. Aztán hiába spóroltál 5ezret egy szűrőn, ha az akváriumon meg a halakon buksz 20ezeret.

2011. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem akarok az lenni, aki kérdez és aztán a válaszokat nem fogadja el, de azért az kicsit durva, hogy anélkül hogy el ne olvasnák 6 könyvet bele se kezdjek? Emlékszem kb 15 éve volt akváriumunk, rendben, volt benne szűrő, meg takarítottuk, de senki nem volt azért akvarista a családban. Értem én, hogy Ti profik vagytok, oké elfogadom hogy szűrő kell bele, de nem túlzás ez egy picit? Van rá heti egy órám, mondjuk van rá 15 ezer forintom és kész. Halakat szeretnék, induljunk ki ebből!
2011. szept. 9. 18:13
 5/16 A kérdező kommentje:
Olvasnák-nék, nah. Fáradt vagyok.
2011. szept. 9. 18:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor veszel egy 50 literest, szűrővel, levegőztetővel és abba már mehet pár hal, és nem olyan drága.
2011. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az 5 db e-book összesen olyan 1-másfél órás olvasmány, a Horn-Zsily pedig mondjuk 3-4. Szerintem ez nem olyan sok idő egy komplett ökológiai rendszer megismerésére és megértésére. A halak nem úgy működnek, mint egy hörcsög, hogy megeteted, néha kipucolod és kész. Itt sokkal több a hibalehetőség, sokkal idegenebb a környezet. És ezzel nem profi szinten leszel, ezek csak az alapok, mindenkinek így kellene belevágnia egy élőlény tartásába.
2011. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Semmi se túlzás abból amit leírtam. Ezek csak az alapok, ahogy Murr is írta. Ezek nélkül nem fog rendesen működni az akvárium, előbb-utóbb ki fog ütközni a probléma, ami leginkább vízminőség romlással fog indulni, ebből következik a betegségek kialakulása és a halpusztulás. De ezeket már leírtam az első válaszomban. A haltartás nem egyenlő az akvarisztikával persze, de ahhoz, hogy neked minden rendben legyen, utána kell olvasnod. És ne arra törekedj, hogy haltartó legyél, hanem hogy akvarista! A haltartó nem ért semmit a halakhoz, az akvarista viszont igen. Korántsem olyan egyszerű hobbi ez, mint amilyennek sokan gondolják...de tényleg egy pár óra utánaolvasással mindenki megérthetné a lényegét, és akkor nem lenne annyi halpusztulás meg csalódás sem. Ezen ne múljon semmi már szerintem.
2011. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A díszállatos nem játékbolt, de lehet kapni szép színes műanyag halakat is náluk. Heti egy óra az kevés akármilyen állatot akarsz tartani, mert mindennap kell őket etetni és rájuk nézni, hogy jól vannak e. Főleg a halaknák, előfordulhat hogy gyorsan kell egy vízcserét csinálni bármikor, pláne egy kisebb akváriumban.
2011. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Növény is kell bele, meg lámpa.
2011. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!