Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 5 cm-es márvány sügért...

Egy 5 cm-es márvány sügért ideiglenesen lehetne tartani egy egy 30l gurámis akváriumba?

Figyelt kérdés
2 pár törpe gurámi van benne
2011. szept. 11. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Márványsügérnek 500 liter és feletti akvárium szükséges. Szóval nem...mert nem fognak megfelelően fejlődni! Miért veszel olyan halat, aminek nem tudod megadni az alapvető életkörülményeket?

Egyébként a törpeguráminak is kicsi a 30 liter...2x ekkora kellene neki minimum...

[link]

[link]

2011. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de én azt mondom hogy ideiglenesen ami azt jelenti hohy kapok egy 340 litereset 1 hónap mulva de most kéne megvenni a sügért mert egy van neki és lehet hogy másnak adja el szóval nem bántaná a gurámikat ?
2011. szept. 11. 11:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenesen SEM! Főleg nem 1 hónapra...és 340 literes is kevés neki! Szóval inkább keress valami más fajtát, Malawi vagy Tanganyikai tavi sügérek közül, azoknak jó a 340 liter! Azt se tartom kizártnak, hogy nem bántaná a gurámikat, de mint mondtam, azoknak is kevés nagyon a 30 liter! Miért nem lehet megérteni, főleg, hogy belinkeltem a tartási körülményeiket?? Márványsügért meg lehet venni sok embertől, először akvárium kell neki, utána gondolkozz halakban. Egyébként is meg kell várni amíg beáll a víz, ami 2-3 hetet jelent pluszban. Szóval ahhoz, hogy neked lehessen márványsügered, ahhoz kell még 2 hónap és nem 340 literes akvárium, hanem minimum 450-500 liter!
2011. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igaza van az előzőnek. keress valami kisebb sügért, annyi fajta van, sokkal szebbek is, mint ez.
2011. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
Ideiglenesen megölné a gurámikat. A többit már kifejtették.
2011. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne rakd bele a márványt!Én tudom miről beszélek,most szabadultam meg tőlük,vadállatok!!!:)Etetésnél -0.5 liter víz,az ujjamat alig bírtam elrántani,úgy rárepültek minden falatra.Máskor is kapsz majd meglátod.
2011. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy és kell, adok neked egy 100 literest. Csúnya karcos akvárium, de nekem útban van. Nekem ebben volt egy ideig 1db márvány sügér, egy frenatussal együtt. Nem tudott kivel szocializálódni, nem voltak társai, de azt a halat nem bántotta. Persze azon kívül minden egyéb halat megzabált.

[link]

Én be tudtam nyúlni mellé, engem nem bántott. Mondjuk nagy korában annyit evett már mint egy macska, de olyan szép volt, játékos és okos. Én szerettem, de aztán én is lepasszoltam szegényt, mert nem volt már hova tegyem, úgy megnőtt :/

2011. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szóval én is azt mondom, ha még nem vetted meg, akkor inkább ne is vedd, de ha már megvan, akkor fel tudok ajánlani egy akváriumot ingyen.
2011. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!