Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neptun márkájú CO2 tablettát...

Neptun márkájú CO2 tablettát tettem a vízbe, jól csináltam?

Figyelt kérdés

Azt írja a használati útmutató: 2-3 naponta tegyünk 1 tablettát 20 liter vízhez.

Beledobtam az akváriumba, nagy pezsgés, fehér szöszök, a víz tetején pedig fehér foltok.

Nem úgy kellett volna, hogy egy palackba teszem, abból vezet egy csövet az akiba és beporlasztom a CO2-t? Ez is megfordult a fejemben, csak aztán olvastam, hogy lágyítja meg savanyítja a vizet, meg emelt vastartalma van, meg mittomén...

Hogy kell ezt? Hasznos egyáltalán?

Köszi


2011. szept. 11. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos így nem, sőt, ártalmas. Mikor bedobod, megugrik a co2 szint, aztán 5 perc alatt kiszellőzik. Így a növények nem tudják hasznosítani, az algák viszont igen. Úgy lenne értelme, ha a keletkező gázt felfognád egy búrával.

Palackosan ez nem megoldható, te az élesztős co2-re gondolsz. Ha már valamit, akkor inkább azt ajánlom. Vagy ami még jó, a folyékony, szerves co2 (pl. Easycarbo).

2011. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha, értem. És akkor mire jók ezek a tabletták?
2011. szept. 11. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy mondtam, gyárilag semmire, a neptun az ilyen...

Annyit tudsz vele tenni, hogy egy lefelé fordított poharat, műanyag palack alját, vagy valamilyen búrát erősítesz az akvárium oldalfalára, ez alá teszed be a tablettát. A keletkező gázt így felfogja, ami lassan oldódik majd be. Így használható. És ne 2-3 naponta adagold, hanem oszd le az ajánlott adagot napi szintre, hogy egyenletes legyen.

2011. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. szept. 11. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle ilyen fehér szmötyi a víz tetején?


Van nekem is valamilyen co2 tablettám, nemtom miféle, rég vettem, de én azért nem használtam, mert próbáltam és a víz tetejét le kellett utána szűrnöm, mer ilyen vékony fehér dzsuva réteg keletkezett rajta ahogy feloldódott ez a tabletta.

2011. szept. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Murr!Lefelé fordított poharat lehet az akvárium aljára is tenni vagy csak az oldalára,mert nekem is van ilyen tablettám el nem tudom hogy hogy használjam!
2011. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most előbányásztam az enyémet, és azt csináltam vele, hogy van egy kólásüvegem, félig vízzel, a kupakján luk, és egy vékony cső jön ki a lukból, bele meg az akváriumba. Hát ebbe szoktam keverni az élesztős CO2-t.


De pl már elfogyott az élesztőm, még ilyen tablettám van, hát beledobáltam 3-mat az üvegbe, azt most ugyanúgy nyomja a CO2-t, mintha élesztő lenne. Jó persze nem sokáig fog ez tartani, csak míg el nem fogy a tabletta.

2011. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
de, lett tőle szmötyi a tetején de hamar eltűnt... mindjárt ki is próbálom hable megoldását.
2011. szept. 12. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!