Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi csigák tablettás...

Akváriumi csigák tablettás kiírtásánál miért nem mehet a szűrő?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a szűrő a vízben van, így ha ki is szűrné a méreg anyagot az visszaszivárog, illetve jobban elkeveri ha megy, vagy tévedek?
2011. szept. 11. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Arra tudok gondolni, hogy így hátha marad a szűrőben némi szűrőbaktérium, amit a méreg nem öl meg.

Konkrét okot nem tudok, mert azt viszont egész biztosan tudom, hogy tablettával nem lehet csigát irtani.

Ez lehet, hogy most sokkolóan érint, de gyakorlatilag nemigazán van olyan módszer, amivel sikeresen, és 100%osan ki lehetne őket irtani.

2011. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer írtam egy,gyors,tiszta,humánus módszert,de úgy le hurrogtak pontoztak,hogy mostmár nem írom.
2011. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Írd le, felpontozlak.
2011. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
89%

Nem szabad ilyen irtószereket használni. A problémádat nem oldja meg, ellenben generál egy csomó másikat.

Egyszerű, biztonságos és még másra is jó módszer: használj a növények tápozására easy carbot. Ez a szer nem öli meg az összes csigát, de a szaporodásukat drasztikusan lecsökkenti. A másik tuti módszer a salátalevél. Este bedobod, reggelre tele lesz csigával és kiszeded.

A csigainvázó amúgy nem normális dolog az akváriumban. Túletetésre utal, mert csak akkor képesek nagy ütemben szaporodni, ha rendszeresen fehérjedús táplálékhoz jutnak.

2011. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Új növényt hoztam be és azzal jöttek.... napi egyszer kapnak enni és nem sokat, csak amennyit 2-3 perc alatt megesznek.
2011. szept. 11. 15:47
 6/10 Platypus ***** válasza:
Inkább fél perc alatt kéne elfogynia annak a kajának. Lehet napi 2x is etetni fél adagot, úgy kevesebb jut a talajra. Nekem ötféle csiga él az akváriumaimban, és még sosem volt velük semmi probléma.
2011. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ha sok a csiga ki szoktam venni és bedobom barátom akváriumába, ott a botia megeszi. Persze volt hogy hetekig eléldegélt mellette.
2011. szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Leginkább az zavar, hogy megeszik a növényeket és mire kiírtanám mindet, 1-2 napig teljesen csigamentesnek tűnik az akvárium, valahonnan jön annyi, hogy az hihetetlen.... Ezért gondoltam már a tablettára, csak a adobozán azt írták, szűrést teljesen le kell állítani, nem igazán értem miért.
2011. szept. 12. 07:04
 9/10 Platypus ***** válasza:
Milyen növényeid vannak és milyen erős a világításod, illetve tápozol-e? Mert a csigák nem esznek egészséges növényeket. A félig elhaltakat viszont vidáman eltakarítják. Sokan fogják a csigákra a növények halálát, az esetek 99%-ában viszont valójában a növénynek nem felelnek meg a tartási körülmények.
2011. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy növényemet ismerem az anubias bartelist, ezen kívül még kettő féle van benne, szoktam őket tápozni amikor vizet cserélek utána. Látom amikor az egészséges növény levele fogy és eszi a csiga, napi 8-10 órát megy a világítás és nem kap napfényt sem nehogy algásodjon...

Nem tudom milyen csiga ez, de nagyon szapora ilyen kis picike barnás színű és lehetetlen kipusztítani.

2011. szept. 12. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!