Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen "nagyobb" hal fér meg...

Milyen "nagyobb" hal fér meg nanohalakkal?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 200 literes akváriumom. Rabul ejtettek ezek a nanohalak, amiket itt láttam [link]

Szeretnék egy szép, színes, életteli akváriumot. Amiket kinéztem magamnak: endler guppy, Boraras Brigittae, Gold Ring Danio, Pseudomugil gertrudae, Galaxy Razbóra. Na persze ez még képlékeny, függ attól hogy mennyire könnyű vagy nehéz a beszerzésül. De úgy sem 4 nap alatt akarom feltölteni az egészet.


Nekem örök kedvenceim a harcsák. Ez még nagyon lánykoromból maradt meg, amikor apuval elmentünk horgászni, fogott egy kis harcsát (gondolta jó lesz majd kajának). De én addig sírtam, hogy ne bántsuk, míg sikerült beszeretni neki egy akváriumot és hosszú-hosszú évekig élt velünk Béla, a harcsa.

Szóval van olyan nagyobbacska méretű harcsakinézetű harcsa, ami el van a minihalakkal és nem túl nagy a helyigénye?


2011. szept. 11. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Cápa
2011. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

nanohal? :O


nem inkább neonhal?

2011. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
404 már itt is garázdálkodik?
2011. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb harcsát nem érdemes beletenni, mert megeheti a nanohalakat. Az algaevő és a Corydoras viszont mehet. Én viszont ajánlok egy pici harcsát, ez is nanohal, de harcsa. Csak 3 cm. Szerintem nagyon aranyos, nekem is ilyen van.

[link]

2011. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"harcsakinézetű harcsa" :)

Páncélos harcsákat, törpe szívóharcsákat és ancistrusokat tarthatsz mellettük.

Persze amiket felsoroltál már túl sokféle, az igényeik sem egyeznek, meg úgy kinézetre sem illenek egymáshoz. A beszerzésük macerás, az áruk magas. Tehát még kicsit át kellene gondolni a dolgot, nézz szét, egyáltalán mit tudsz beszerezni ezek közül. Ha pesti vagy, viszonylag egyszerű a dolgod, vidéken nagyjából lehetetlen.

ÉN Pseudomugil gertrudaekat tartok, Pseudomugil furcatusokkal, ők egy családból valók, gyönyörűek, illenek egymáshoz. Mondjuk belőlük két 15 fős csapat, törpe szívóharcsákkal már egy tökéletes akvárium lehet. Nem szabad túl színesre venni, 3-4 fajnál ne legyen benn több, mert az már a halaknak sem jó és neked sem fog tetszeni. Illetve az akvárium képére fektess nagy hangsúlyt, a növényekre, faágakra, elrendezésre, itt nézelődhetsz például:

[link]

2011. szept. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Neonhalat lehet melléjük rakni, meg mittudomén ha lágyvizs, akkor talán a vörösorrú pontylazac.

Nem hiszem hogy az agresszívoskodna velük.

2011. szept. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

Azzal számolj, hogy az általad kinézett fajok fele erősen igényli a lágy vizet.

A konkrétan harcsakinézetű harcsák ragadozók, a pici nanohalak ideális ebédet jelentenek. Az algaevő harcsák közül viszont bármelyik kisebb faj társítható, amennyiben megfelel a vízigénye. Tehát első körben azt kéne kitalálnod, milyen vizet szeretnél használni, mert konkrét fajokat csak azután lehet ajánlani.

2011. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a cápa hallod simán megfér, észre se fogja venni a neonhalakat olyan kicsi lesz számára .)
2011. okt. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!