Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Restartom lesz? (többi lent)

Restartom lesz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Első próbálkozásra sajnos megdöglött az összes halam.54 literbe volt 5 guppim,és 3 törpe szívóharcsám...egy hét leforgása alatt sajnos mindegyik megdöglött:( most újra szeretném indítani az akváriumot,de nem akarom mégegyszer elcseszni.fertőtlenítettem mindent az aljzat kivételével.azt inkább kidobtam és vettem bele másikat.jól kimostam forró vízbe,felengedtem vízzel,szűrő is bent van.nem tudom mi lehetett előzőleg a hiba,de van egy két tippem.

1.szűrő ugyan volt bent(szivacs),de én nem tettem bele semmi szűrőanyagot.lehetett ez a gond?

2.nem volt benne levegőztető,mondjuk a szűrő elég magasra volt berakva és fodrozta a felszínt,lehet hogy ez kevés volt?

3.az utolsó tippem a túl sok kaja,mert én reggel este etettem őket,aztán olvastam hogy sokan csak egyszer adnak nekik,szóval akár ez is lehetett a gond.Mit csináljak másképp hogy ne legyen megint ez a vége?


2011. szept. 12. 07:51
 1/10 Platypus ***** válasza:
Nem kellett volna fertőtleníteni. Az ilyen pusztulások általában mérgezéstől következnek be, amitől pont a baktériumok védenének meg, amiket így gondosan kiirtasz. Két tippem van. Az egyik, hogy nem járattad be az akváriumot a halak előtt. Minimum 2 hétig üzemelnie kell üresjáraton. Aztán ha használtál fertőtlenítő szereket, az is okozhatta a hasznos baktériumok pusztulását és így egy ammóniamérgezést. A napi két etetéssel semmi gond nincs amíg nagyon keveset adsz. A kétszer keveset maradéktalanul képesek megenni, míg az egyszer sok egy része könnyen a talajon végzi. De nyugodtan lehet egyszer nagyon keveset adni, a halak hidegvérűek, nagyon kevés energiára van szükségük.
2011. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

54 literesbe szivacsszűrő az édes kevés. Legalább egy Aquael Fan 1-es kellene bele. Vagy Eheim 2008.


Vártál 2-3 hetet mielőtt hoztad a halakat? Először fel kell tölteni, beindítani a szűrőt, aminek 0-24 órában járnia kell. Így kb. 2-3 hét alatt már telepszik meg annyi lebontóbaktérium, ami mellett már biztonságban hozhatók a halak. Ha nem vársz, akkor nincs lebontóbaktérium, a víz tele lesz a halszartól és a kajamaradéktól méreganyagokkal és a halak szépen mérgezésben elpusztulnak.


Ha még ennek a tetejébe sokat is etetsz, akkor pláne tele lesz a víz méreganyaggal, mert még az is bomlik...meg a halak többet szarnak és a kajamaradék amit nem ettek meg, az is ott marad a vízben...napi 1x kell annyit etetni, amennyit kb. fél perc, max. 1 perc alatt megesznek. De inkább fél perc...a sok kajától bélgyulladást is kaphatnak.


Ha nincs sok hal (már pedig ez épp elég volt a te akváriumodba), akkor nem kell külön levegőztető. Fodrozza a felszínt és kész. Ennek elégnek kell lennie.


Szóval nálad szerintem mérgezés volt a probléma.

2011. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, amit Platypus írt kifelejtettem. Fertőtlenítőket, algagátlót, metilénkéket, malachitzöldet meg minden ilyen vegyszert TILOS használni, mert ahogy Platypus írta, ezek is kiirtják a baktériumokat...
2011. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen megvártam a 3 hetet a halak telepítése előtt.Na

gyon sokat olvastam mielőtt elkezdtem halazni,azt hittem nagyjából minden tudok és nem lesz semmi gond.Az első két halam halála után elmentem a díszhal kereskedésbe elmondani mi a problémám(egyébként semmi látható jele nem volt hogy betegek) és ott az eladó a malachitzöldet adta hogy ezzel kezeljem a megmaradt halaimat.akkor ezzel nem segített csak rontott a helyzeten?egyébként most is azért indítottam újra,mert úgyis csak jövő hónap elején lesz pénzem beruházni újabb halakra úgyhogy lesz ideje beállni,de félek az újabb kudarctól.akkor mindenképp külső szűrőt vegyek?abba benne lesz minden szűrőanyag ami kell vagy külön kell megvennem?köszi a segítséget!

2011. szept. 12. 08:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként valószínű hogy a túletetés volt a gond,mert volt olyan hogy még egy óra múlva is lebegett egy kis kajamaradék a víztetején.De honnan lehet tudni hogy mennyi az elég?Ha egy-kettő bekapkodták mindent én mindig attól féltem hogy az édes kevés volt nekik...
2011. szept. 12. 08:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, a malachitzöld egy nagy hiba volt, és csak rontott a helyzeten. Nem szabad ilyeneket használni.


Nem kell külső szűrő, amiket leírtam azok mind belső szűrők. De egy légpumpáról működő szivacsszűrő nagyon kevés. Az esetleg ilyen 25-30 litert még elvisz, de nagyobbat már nem.


[link]

[link]

[link]


Ezek közül valamelyiket vedd meg. Az ne zavarjon be, hogy az Aquael-t 60-120 liter közötti akváriumokhoz írják. Jó lesz az 54 literesbe is. Inkább legyen erősebb a szűrés, mint gyengébb...


Várd majd ki ugyanúgy a 2-3 hetet, semmilyen vegyszert ne használj. Az első halakkal teli hét letelte után már cserélhetsz 30% vizet. Ezt 1 napig pihentesd, hogy kiszálljon belőle a klór. Ne használj klórtalanítót.


Etetésnél pedig elég annyi, amit fél perc alatt megesznek. Ez kb. 1 csipetnyi. Ki lehet tapasztalni. Úgy fog tűnni, hogy éhesek maradnak és egész nap ha meglátnak, akkor oda fognak menni az üveghez, de nem kell őket megsajnálni. Kipukkadásig képesek lennének enni. És ami még fontos, hogy ne száraztápokkal meg lemezessel etess! Vegyél fagyasztott sórákot (artémia), cyclops-ot...van nagyon sok féle fagyasztott kaja. Első kettővel etetem én is a halaimat (neonok, tetrák, kalászhalak). Lehet neked száraztápod is vagy lemezes, de az legyen márkás, jó minőségű, és heti max. 1x-2x etess vele nagyon keveset. Többi nagyon fagyasztottat. Abból meg elég, ha késsel a kocka sarkából levágsz egy körömnyi adagot. Kb. 0,5 x 0,5 cm-es kis darabot. A szívóharcsáknak meg főzz borsót, salátalevelet, uborkát, cukkinit, sárgarépát. Szükségük van a rostokra, és mivel ők növényevők, erre a táplálékra van szükségük. Az akváriumban legyen bent egy valamilyen kisebb fa (ez is a harcsáknak fontos a rostok miatt, rágcsálnak róla egy kicsit mindig), valamint sok ÉLŐ növény, ez fontos, mert a növények is segítenek a mérganyagok és a CO2 bontásában és oxigént termelnek. Ne tegyél be semmilyen festett anyagot, felesleges bújkálókat, kisvárat meg ilyen giccseket semmiképp ne használj. Csúnyák is meg a festék nem épp egészséges. Az aljzat legyen minimum bazaltzúzalék, de én a helyedben vennék alulra JBL AquaBasis Plus-t (2,5 literes elég), meg egy 5 literes JBL Manado-t. Ebben nagyon szépen nőnek a növények, mivel az előbbi táptalaj, utóbbi pedig jól tárolja a tápanyagokat. Gondolom műanyagtető akváriumod van, ebbe alacsonyabb fényigényű növényeket keress (Anubias nana, Cryptocoryne félék, Microsorium, jávai moha stb.). A crypto-féléken kívül a többit rá kell kötözni fára vagy egy kőre (nem mészkőre, erre figyelj, mert a mésztartalmű kövek keményítik a vizet, 20%-os ecetet ha rácseppentesz és pezseg, akkor mészkő, ne tedd bele).


Hirtelen ennyi, bármi kérdésed van még, írj! :)

2011. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam a vízcserés résznél, hetente mindig csináld meg majd a 30%-os vízcserét. Se többet, se kevesebbet ne cserélj. Teljes vízcserét pedig több évente kell csak csinálni.
2011. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hirtelen csak egy kérdésem van.A fagyasztott kaját ha levágom a sarkából azt a kis darabot úgy hidegen kell bedobni nekik?És nem kell szétmorzsolni vagy valami?Még sosem etettem fagyasztottal,igazság szerint nem is javasolták sosem,de azért remélem tartanak olyat is:)Köszi mindent,ha valami még eszembe jut majd kérdezek.Most elindulok szétnézek h itt vajon mennyiért vannak ilyen szűrők meg legalább megérdeklődöm a kaját is.
2011. szept. 12. 09:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy és nem laksz nagyon messze a stadionoktól, akkor abba az üzletbe menj, ami linkeltem (Aquadepo).


A fagyasztott kajánál lényeges, hogy nem szabad az egésznek kiolvadnia. Szóval ha levágtad, gyorsan tedd is vissza a többit a fagyasztóba, mert ha megolvad már nem egészséges visszafagyasztani.


Én egy befőttes üveg kupakját és egy régi kis kést kijelöltem erre a célra. Abba teszem a két féle kaját amit levágtam, aztán megvárom míg kicsit megolvad (kb. 1 perc), a késsel picit összevágom-keverem és mehet is be a vízbe.

2011. szept. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
Sajnálom, de a halaid maradékát a malachitzölddel ölted meg. Ez egy komoly gyógyszer ami néhány fertőzés kezelésére való, de olyankor is csak gyakori vízcsere mellett. Ez a szer kiirtja a lebontó baktériumokat, ezért fokozottan kiteszi a halakat az ammóniamérgezés veszélyének. Gyógykezelni nem is az akváriumban, hanem karantén medencében szokás, ahol egyszerű vizet cserélni és így sértetlen marad az eredeti akvárium flórája. Te mérgezésre használtál egy újabb mérget, ez tett be a halaidnak.
2011. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!