Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üvegtetőn kívül valami más az...

Üvegtetőn kívül valami más az akváriumra?

Figyelt kérdés
Nos, sajnos nincs üvegtetőm, úgy gondoltam nem is teszek rá...nyáron jól párolog, meg hát nem is ugrálósak a halaim. Viszont most kimászott vagy kiugrott az egyik garnélám, szerencsére még élt mikor visszatettem, és fel is éledt 1-2 perc alatt, és már semmi baja látszólag. Mondom akkor benézek az akvárium mögé. Hát persze h volt ott egy halam. :( Ezt nem hiszem el! :( Nem tudok már rá üvegtetőt, mert akkor merevítést kéne beragasztani, leengedni nem tudom mert 1 hónapja lett kész és táptalaj van bent meg egy rakat növény meg minden...teletöltve meg hogy ragasszak akármit is? Meg hát a világítás miatt is jobb lenne, ha nem lenne ott semmi...mit lehetne még kitalálni, ami jó lenne oda? Valakinek van valami ötlete?
2011. szept. 14. 21:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
plexi ?
2011. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 x) ***** válasza:
100%
Feszíts rá apró lyukú drót vagy műanyag hálót, vagy végső esetben szúnyoghálót. :)
2011. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Párom is ezt mondta. Viszont én valami olyasmire gondoltam, ami szellőzni is tud. Esetleg szúnyogháló valami vékony fakerettel, és alumínium csíkot meghajlítanék, azt rá az üveg szélére és úgy belógatnám? Nem tudom mi lenne a jó, ami a lámpa melegét is bírja napi 9 órán keresztül.
2011. szept. 14. 21:07
 4/15 A kérdező kommentje:
Valami ilyenre gondoltam igen. :) bocsi nem láttam a válaszod, épp akkor írtam. :) Bírná a szúnyogháló a meleget? Mert az épp van is itthon. 112 literes egyébként az akváriumom.
2011. szept. 14. 21:07
 5/15 x) ***** válasza:
100%
Nem tudom, műanyag manapság a legtöbb, esetleg megolvad de nem tudom elképzelni :) nem volt még halam de a hörcsögömet terráriumban tartottam (illetve akváriumban csak hát mégis terrárium volt a funkciója :D). Elég szabad szellemű kis jószág volt úgyhogy én is fakeretre erősített műanyaghálót raktam a tetejére :)
2011. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha nem lesz más, akkor kipróbálom azt. Vagy van itt nem messze egy drótos, lehet lenézek, hogy van-e olyan jó apró lyukú. :)
2011. szept. 14. 21:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak engedd lejjebb kicsit a vízszintet. Valóban jó a nyitott akvárium, viszont télen nem feltétlenül jó a párolgás, sokat melegít az akváriumon egy tető, csökkenti a villanyszámlát. Persze csak ha szükséges, hogy melegebb legyen a szobahőmérsékletnél.

Viszont az üvegtetőhöz sem kell merevítés, sokkal egyszerűbben és szebben megoldható. Vehetsz műanyag sínt, amit csak az akvárium oldalára teszel (belülre), annak van két menete, tehát két egymás fölött elcsúsztatható üveglapot tehetsz rá. Ez néhány száz forint, általában szokott lenni a kereskedésekben, csak kérni kell. Ha gondolod holnap lefotózom az enyémet.

És ha nem ezt választod, akkor se legyen drót, csak műanyag, mert az a párától rozsdásodik, a visszahulló cseppek pedig szennyezik a vizet.

2011. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi Murr! Ismerem azt a sínt, a kis 35 literes nano-n az volt nekem is. Csak nem tudom mennyire bírna el két 80x35-ös üveglapot...ezért félek csak tőle. :S Hát mindegy, a drót akkor a leírtak miatt kiesik, lehet kapni műanyag hálót is, majd még kitalálom melyik megoldás legyen... :)
2011. szept. 14. 21:54
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megbírja. Ha szétosztod a 85 centin a súlyt, ráadásul kettővel osztod, akkor rájössz, hogy nem valami nagy cucc. Annyi csak a hátránya, hogy az üveget pontosan kell vágni, amúgy nem lehet vele gáz.
2011. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
*80 centin, elírtam.
2011. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!