Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 54 literes akváriumunk...

Van egy 54 literes akváriumunk. Ha nagyobb takarítást akarok/kavics mosás, növény ültetés/hogyan tisztítsam anélkül, hogy a halacskák megérezzék a bolygatást?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod. Szedd ki a halakat addig egy kisebb akváriumba vagy lavórba, ami van otthon, és úgy takarítsd ki az akváriumot. Aztán visszateszed őket bele.
2011. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És attól nem lesznek stressezesek,hogy ide-oda rakom?
2011. szept. 15. 08:54
 3/11 A kérdező kommentje:
streszesek
2011. szept. 15. 08:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát sehogy. Kavicsmosás a halak kivétele nélkül? Hogy akarod kiszedni a kavicsot? Meg egyébként nem nagyon tartom jó ötletnek, ugyanis a hasznos baktériumok zöme a talajban él. Másik fele pedig a szűrőszivacson. Én a következőt csinálnám: annyi vizet megmentenék, amennyit lehetséges lenne. A halakat tedd át egy vödörbe, tegyél be nekik egy porlasztót. A szűrődet tedd bele egy vödör leszívott vízbe és dugd be a konnektorba, járasd folyamtosan. A többi víz ami még az akváriumban van, szívd le azokat is vödrökbe, amennyit csak tudsz. Aztán szedd ki a kavicsot, mosd át, az akváriumot is öblítsd ki és tedd vissza a kavicsot. Tegyél bele 1-2 vödörnyi vizet, rendezd be teljesen az akváriumot, majd vissza óvatosan a többi vizet. Tedd vissza a szűrőt, esetleg kicsit a szivacsát kinyomkodhatod az egyik vödör leszívott vízben, de óvatosan, mert sok baktérium így is kipusztult már a kavicsmosás miatt. A víz 30%-át cseréld le ekkor, tehát előtte nap tegyél el 2 vödör vizet (kb. 16 litert kell neked cserélni). És ezzel töltsd tele véglegesen az akváriumot. Járasd kb. 1 órát így az akváriumot és akkor tedd vissza a halakat. Miért akarsz egyébként aljzatmosást csinálni? Rendszeresen hetente kellene csinálnod a 30% vízcserét, aljzatporszívózással együtt, így nem koszosodhatna a kavics. Meg hát pl. én nem tudok aljzatporszívózni mert sok garnélám meg növényem van, mégse koszos az aljzat! Nincs túltelepítve az akváriumod, vagy nem etetsz túl véletlenül? Mennyi kaját adsz nekik, mennyi idő alatt fogy el? Milyen és mennyi halad van?
2011. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Másik kérdésedre válaszolva: kevésbé lesznek stresszesek, mintha felkavarnád a vizet az akváriumban, aztán abban a retkes vízben túrkálnál folyamatosan. Egyébként se lehetséges, elpusztulnának a halaid, meg hát azt a vizet úgyis le kell szívni. Csak így tudod, ahogy leírtam, másképp nem megoldható.
2011. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van 5 guppi, 5 platti,két törpeszívóharcsám....hetente csinálok nekik 30%-os vízcserét.napi 2 x adok kaját reggel és este/megeszik/Köszönöm neked a hasznos infókat!
2011. szept. 15. 09:10
 7/11 anonim ***** válasza:

napi kétszeri kaja? :O mindenkinek? a guppikat nem tudom milyen gyakran kell, de a 3 türpeszívót kétnaponta szoktam etetni a kaja korong hatodával, ahogy a boltban mondták. Mondjuk ők egy 25 literes aksiban vannak, de nagyon jól érzik magukat, már több mint 4 hónapja.


Nekem egyszer kellett sajnos teljes takarítást csinálnom, de az én halaim le sem sz@rták a kihalászást, meg visszatelepítést. Ugyaúgy úszkáltak ezek előtte is, közben is, meg utánna is.

2011. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem vagy túltelepítve. És mennyi élő növényed van? Vagy most lesz több? Mert ez is fontos lehet, sok bomladékból származó anyagot lebontanak a növények is, ezért jó ha van, meg hát a széndioxidot is felhasználják, oxigént meg előállítanak. Mivel etetsz? Fagyasztottal lenne a legjobb, egyrészt a halaknak is sokkal egészségesebb, ezek a mű szárított kaják nem érnek semmit, heti 1x-2x etethetsz vele, de fagyasztott jobb lenne. És persze ebből nem marad vissza sok maradék, a szárított meg a lemezes az nagyon szennyezi a vizet, a halak se tudják úgy megemészteni, többet ürítenek tőle.


Én ezeket ajánlom neked:

[link]


Nézd át melyik szimpatikus, én artémiával és cyclops-al etetek. A szívóharcsáimnak pedig szoktam főzni zöldborsót, répát, uborkát, cukkinit. Adhatsz szintén főtt salátalevelet, pitypang levelet.


Nekem egyébként 112 literesben vannak garnélák, tetrák, neonhalak meg kalászhalak, és napi 1x adok nekik egy fagyasztott kocka negyedét (tehát mindkét féléből kb. egy negyedet, tehát összesen fél kockát kapnak). De hát nekem van összesen durván 40 halam. :) Neked is ki kell tapasztalnod mennyit kell etetned. Fél-egy perc alatt fogyjon el.

2011. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előszöris engedsz egy szokásos 1/3-os cserevizet.

Aztán leszívod a víz 2/3-át, szépen nyugodtan kifogod az összes halat, belerakod őket a leszívott vízbe, és le is takarhatod őket egy kicsit, hogy sötétben legyenek.

Megcsinálod a villámgyors nagytakarítást, beleöntöd az akviba az 1/3 friss, állott vizet, és a 2/3 régit, a halakkal.

Ennyi a dolog lényege. Nagytakarítást, és 1/3-nál nagyobb vízcserét egyszerre amúgy sem lehet csinálni. Sőt, ha nem föltétlenül szükséges, akkor a szűrőt is inkább 1 hét eltéréssel takarítsd ki.

Az aljzatban ugyanis jelentős mennyiségű baktérium él, amit a takarítás során teljesen lenullázol, ezért kell így csinálni.

2011. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csinálhatod azt is hogy csak leszívod alóluk a kavicsot csővel, kimosod és visszaöntöd óvatosan hogy ne temessél el senkit, de ezzel jobban stresszeled őket, és az akváriumot se tudod olyan alaposan kitisztítani, mintha halmentes lenne.


Egyébként fogtam én már halat úgy is akváriumból, hogy nem hálóval, hanem egy műanyag edénnyel. Beraktam az edényt balkézzel, jobbkézzel pedig odakergettem a halat h menjen bele, (mert nagy volt a hal, és nem akartam, hogy ficánkoljon a hálóba, így humánusabb volt). Aztán kiszedtem vízzel együtt és úgy tettem át a vödörbe.

2011. szept. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!