Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor lesz megint átlátszó a víz?

Mikor lesz megint átlátszó a víz?

Figyelt kérdés
Vettem egy mongrove gyökeret több hete és még mindig barna tőle a víz,hetente van 30% vízcsere,kb mikor lesz megint tiszta a víz?
2011. szept. 16. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akkor, ha nagyobb szűrőd lesz.

A mangrove ugyanis önmagában nem okoz zavarosságot, csak barnára színezi a vizet. De az attól még teljesen átlátszó. A természetben a fekete vizek legendásan tiszták.

2011. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocsi igazad van,rosszul írtam...nem zavaros a víz,hanem csak barna és az érdekelne h kb mikor nem lesz már ilyen?70L-es akváriumban 450L/órás szűrővel.
2011. szept. 16. 17:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Elég sokáig fogy színezni, de hónapról hónapra jobb lesz. Kristálytiszta viszont soha.
2011. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
o.O""Uhh köszi..
2011. szept. 16. 19:35
 5/16 Platypus ***** válasza:
Használj aktívszenet, az szépen kiszedi a vízből a csersavat.
2011. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
aktívszén?Az nem teszi tönkre a növényeket?:(És azt hol vegyek és h kell használni?
2011. szept. 16. 21:05
 7/16 anonim ***** válasza:
Fél évig színezni fog, aztán mikor egy kicsit kifakul a gyökér, akkor már nem annyira.
2011. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Platypus ***** válasza:
Az aktív szén nem árt a növényeknek. A mikroelemekkel, de még a nitráttal se nagyon csinál semmit. Viszont a csersav ellen nagyon hatékony, tapasztalat. Halas boltokban lehet venni. A legegyszerűbb, ha fogsz egy nejlonharisnyát és beletöltöd, és harisnyástul belógatod az akváriumba. Vagy, ha tudod, a szűrőbe is beapplikálhatod, úgy gyorsabb.
2011. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Oszt nem lesz fekete tőle a víz? Nekem egyszer az lett.

Aztán kicsit kiöblítettem. Én csak a tengeri akviba raktam elég sokat.

2011. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
Miért lenne tőle fekete? Kis egérszar alakú préselt vackok, minimális por van mellette. Volt szerencsém olyan rossz minőségűhöz, ami úgy nézett ki mint a faszén egy tábortűzből, na az olyantól lehet fekete poros a víz. De az se nagy gond, úgy is működik, a szűrő meg szépen eltünteti.
2011. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!