Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hová tűnnek a halaim?!

Hová tűnnek a halaim?!

Figyelt kérdés
54 l-es akváriumban vannak neonhalaim, plattijai, és guppijaim. Először az egyik neonhal tűnt el, majd 2 hét múlva egy platti... nem férhettek bele rgy másik hal szájába...
2011. szept. 18. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ott vannak azok,vegyél egy új szemüveget!
2011. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
biztos vagy benne, hogy eltűntek? egy 50l-es akvárium azért nem kicsi, bárhol meg tudnak benne bújni. Mondjuk nekem volt olyan (kb 30literes akváriumom volt), hogy a szifóim megunták az életüket és az este közepén katapultálták magukat a vízből :S Aztán azt vettem már csak észre, hogy a szőnyegen tátognak, mert nem csuktam le az akvárium tetejét..
2011. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
megdöglenek/kiugranak/beszívja őket a vízszűrő/teleportálnak(gyakori)
2011. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
van cica a közelben? nekem az nyúlt le egy jó párat
2011. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Esetleg elpusztultak és a testük elbomlott vagy megették a többiek/szétszedte a szűrő. Nem ártana körbenézni az akvárium háza táján, ahol 3 csapatot igénylő halfaj is van egy 54 literesben, ott más gond is könnyen akad.
2011. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaja,nekem is a macska lopta már ki többször a halakat az akváriumból,akármilyen hihetetlen is,így volt.
2011. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mi régi macskánk egyszer kitisztította a lefolyót. Benyúlt a kis lukon és kihúzgálta a hajakat belőle. Én meg néztem mi az a sok haj a mosdón :D


Ha egy tetős akváriumon van egy etető lyuk, azon is ki tudja piszkálni a halakat, és elég sunyi, ha rászólsz akkor majd a hátad mögött csinálja :)


De itt nem a macska lesz a hunyó, csak rossz a hal összeállítás tényleg. A guppi baxtatja a neont, a platti meg a többieket, kicsi a hely és nem férnek el együtt így ebben, nem egymáshoz valók. A végén majd csak a guppik maradnak szerintem.

2011. szept. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, mert a halasboltban azt mondták, hogy a plattik és guppik jól elvannak a neonokkal... Egyébként nem is láttam, hogy bántanák. Amit láttam az volt, hogy amikor még nem voltak lány guppik, az egyik fiú kinézte magának a legnagyobb plattit és nem szállt le róla...

Most készülünk venni egy 150 literest. Nade mire kitalálom, melyik halhoz melyik illik... komolyan annyira változó, amit írnak és mondanak!

2011. szept. 19. 08:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Bear Grylls nem járt nálatok véletlenül vendégségben...? :)
2011. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
A plattik és a guppik alapvetően jól elvannak a neonokkal. A gond ott van, hogy ezek csapathalak. Neonból minimum 8-10 kell, hogy jól érezzék magukat, és 54 literbe nem nagyon fér más hal melléjük. Guppiból, plattiból legalább 6 kell egy csapathoz, tehát vagy a csapatok nincsenek meg, vagy túl sok hal van nálad. Mindkettő stresszforrás, főleg az utóbbi. A túltelepítés nagyon gyakran oka a halak elhullásának.
2011. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!