Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a yellow és red cherry...

Ha a yellow és red cherry garnéla kereszteződik, az nagy baj?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy pár hete vettem néhány orange garnélát. Hazahoztam őket, be az akváriumba a red cherryk közé. Semmi színük nem volt. Pár nap múlva felerősödött a színük, de citromsárgák! Tehát ezek nem orange garnélák, hanem yelow. Az orange nem tud kereszteződni a Red Cherryvel, a yellow viszont igen.
2011. szept. 19. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Aztarohadt. o.O
2011. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
VILÁGVÉGE!!!
2011. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az utódok nem piros-sárga minásak lesznek, hanem vad színváltozatúak. No para, azok is szépek.
2011. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

[link]

"Neocaridina heteropoda 'vad'

Ez a Vadon befogott eredeti faj. Nagyon szívós, ebből tenyésztették ki a Redet és a Yellow-t, ezért ha Red Cherryt keverünk Yellov-val, ilyenek lesznek az utódok."

2011. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, de szerintem ez keverék, mert volt mikor egy két yellowt kihalásztam a redek közül, amik valahogy átkerültek oda. Pedig külön tartom őket, de lehet hogy egy növénnyel átraktam, és későn vettem észre, aztán ez lett belőle, hogy már ilyenek is vannak:

[link]


Élőben ez olyan, mint az amano kicsiben, seszínű semmilyen kicsit barnás, és a rednek a hímje ennél pirosabb, szóval ez szerintem már egy keverék :)

2011. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

metrish!

Szeretem a poénokat, meg szeretek viccelődni, de én komoly kérdést raktam fel. Ha viccelődni lesz kedvem, akkor majd a humor kategóriába írok kérdést!

2011. szept. 20. 15:24
 7/10 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi! Akkor ezek szerint el kellene különítenem őket. Nah azzal lesznek még csak gondok...
2011. szept. 20. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak azért érdemes külön rakni, mert ha túlszaporodik, a yellowt biztos el tudod adni drágábbér. A redet is olcsón. De a barnákat sztem nem sokan akarják majd megvenni, mert azok nem olyan dekoratívak.
2011. szept. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
El fogom cserélni a yellow garnikat, más garnikra, úgyhogy probléma megoldva. Köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 21. 17:02
 10/10 A kérdező kommentje:

metrish

Szoktam jótékonykodni, de ettől függetlenül szeretek hobbiként garnélázni is, és nem szeretném hogy kereszteződjenek. Ha konyítanál a garnélázáshoz, akkor tudnád hogy ajánlatos a kereszteződést elkerülni. Nem tudom ezzel mi a probléma.

2011. szept. 21. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!