Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen peték, kukacok lehetnek...

Milyen peték, kukacok lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Vettem májmohát,de mivel az eléggé sok apró darabból áll nemigen lehet átmosni.Nagyjából kiszedtem belőle ami nem oda való volt.

De a napokban azt vettem észre,hogy rágásnyomok vannak a növényemen,pont azon ami felér a víz tetejére,tehát azon van a moha.Egyben az is feltűnt,hogy a moha 2/3-ad már nincs sehol.DE hova lett?Levettem az akvárium tetejét és akkor láttam,hogy itt-ott csomókban áll moha,a csomók közepe meg fekete.Kukacok voltak benne!Mindegyik csomóban.Jó sok volt.Kiszedtem amennyit csak tudtam.DE mik lehettek ezek?Fekete kukacok,ott bábozódtak,tokosodtak vagy micsoda.Ki lehet őket irtani?Ugye a halakat nem bántják?


2011. szept. 21. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
ebbe a kérdésbe Platypus tud neked segíteni!!! akvarista kérdésben tuti a srác!
2011. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,akkor várom hátha ő is ír vmit:)
2011. szept. 21. 16:49
 3/5 Platypus ***** válasza:

A kettő szerintem nem függ össze. Mármint a kukacok és a rágás. A kukacaid szúnyoglárvának tűnnek a leírás alapján, és azok mikroszkopikus izéket esznek. Majd elrepülnek és a szobában agyoncsapod őket :)

Így megenni legfeljebb az almacsiga szokta a növényeket. Illetve a májmoha hajlamos elvékonyodni és elbomlani, ha nem kap elég fényt és tápanyagot,

2011. szept. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Fekete kukacok,legalább 1-2cm-esek.Szúnyoglárva?Egyébként tegnap találtam még 1e,és pont láttam,hogy rágja a mohát..A növényem teteje tele van rágásnyomokkal!És hova tűnt a moha?HOgy tudom végleg eltüntetni a kukacokat?

2011. szept. 22. 08:36
 5/5 Platypus ***** válasza:
Le kéne fotóznod, mert ennyi alapján bármi lehet és annak ellenkezője is. Amikor a bábozódást írtad, az elég egyértelműen szúnyoglárvára utalt, de azok nem csinálnak ilyet.
2011. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!