Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért "tejszínű" az akváriumom...

Miért "tejszínű" az akváriumom? SOS

Figyelt kérdés
Régebben voltak halaim,és most megint beüzemeltem az eddig csak dísznek használt akváriumot,vettem bele új vízmelegítőt,szűrőt . Tegnap raktam bele,akkor szépen tisztult a víz,mára meg egy kicsit tej színű lett,ez mitől van? Elég gyorsan kéne a segítség mivel holnap érkeznek a halak bele.
2011. szept. 22. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha holnap érkeznek a halak, akkor baszhatod.

A türelem az egyik alappillére egy akvárium "életben"tartásának, 2-3 hét üresjárat mindenképpen kell a halak betelepítése előtt, akár tiszta a víz, akár nem.

egyébként pontosan ezért szükséges az üresjárat, mert így akár hetente is vehetsz bele új halakat.

2011. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem azt mondták tegnap az állatkereskedésben,hogy 2nap üresjárat elég..
2011. szept. 22. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azért tejszerű, mert egyelőre semmid nincs, ami szűrné a vizet. Valószínűleg egysejtűek szaporodtak el benne.

Majd jönnek még gombák, algák, stb, ez egy hosszabb-rövidebb ekzdeti szakasz, amíg be nem áll az egyensúly az akváriumban.

Kb. félúton lehet betelepíteni az első, kisebb csoport halat. 1-1 hetes eltéréssel pedig jöhet a többi, ha addig minden rendben folyik.

2011. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

13:05-ös kommenthez:

Tévedtek.

2011. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
...illetve nem tévedtek, ahogy mondtam, így hetente vehetsz új halakat. És épp ez az érdekük, hiszen ebből élnek.
2011. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jó tanácsadóid vannak, az még érdekes lenne, hogy mekkora az akvárium, milyen a szűrése, és milyen (mennyi) halat terveztél bele?

Ugyanis 99%-ban elképesztő baromságokat sóznak rá az emberekre.

2011. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs akváriumom, de logikus, hogy az eladónak az az érdeke, hogy minél többször járj hozzá vissza -> minél hamarabb elpusztuljanak a halaid, és menj vissza utánpótlásért. Ő így jár jól.

A másik dolog pedig: egy eladónak nem kötelessége "érteni" az általa árult dologhoz, legyen az akármi.

2011. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól van, h elszaporodott az infuzorium. Én ilyenkor szoktam csinálni egy fél vízcserét, aztán még várok.

Halat még ne rakj bele, az nem szereti az infuzorát :)

2011. szept. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!