Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő terv 160 literes...

Külső szűrő terv 160 literes akváriumhoz (? )

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek! Semmi tapasztalatom sincs ezzel kapcsolatban... Szóval:

[link]

Ez csak egy kis kezdetleges tervrajz, ahogy azt én elképzelem. A rengeteg házi barkács ötlet, amit elolvastam, ezt hozta ki belőlem. Hát... Nekem fogalmam sincs, hogy ez mennyire lesz hatékony, titeket viszont arra szeretnélek megkérni, hogy ne szidjatok nagyon, tényleg abszolút hülye vagyok ehhez.

gy képzelem, hogy az akvárium felett polcon lenne, így a gravitáció levinné a vizet, csak emelni kéne rajta egy 50-60 cm-t. Ez sok?

Illetve mekkora doboz kellene /liter?/ /PVC cső?/

Milyen liter/h-s szivattyú?

Milyen vastag csövek?

Mi az a tömszelence, és kell-e nekem?

Kérlek ne linkeljetek, képtelen vagyok megérteni a leírásokat, amelyek írói azt képzelik, hogy én értem az ilyen technikai dolgokat...

Köszönöm a segítséget :)

14/L


2011. szept. 22. 15:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi :) Még annyit kérdeznék, aztán tényleg befejeztem, hogy van itthon két darab aquael fan mikro plus szűrő 250l/órásak. Ezeket fel tudnám használni valahogy? Cső kimenetük kb. 1 cm átmérőjű. Szilikonnal valahogy egymásba lehet operálni két különböző méretű csövet? Mondjuk szigszalaggal segítségével? Vagy hogy?
2011. szept. 22. 21:34
 12/14 anonim ***** válasza:
Felesleges egymásra operálni, ha olyan a kimenet, hiába teszel rá vastagabb csövet, nem lesz nagyobb erejű. De fel lehet őket használni, igen.
2011. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tedd az akváriumba az egyik kis szűrőt húzz rá egy csövet ami passzol rá, a cső végét lógasd egy vödörbe, de a vödör legyen magasabban mint az akvárium. Próbáld ki hogy mennyire tolja fel a vizet. Ha jó, akkor elkezd majd megtellni a vödör vízzel, csak legyen elég ereje a kis szűrőnek.


Aztán a vödörre lefolyónak egy dupla vastag cső kell, mer lefelé nincs akkora nyomás, és jó ha nem a vödör tetején jön ki a víz :)


Vödör helyett nézhetsz 100 Ft-os boltban valami nagy műanyag tartályt is, ami hátha jobban néz ki :)

2011. szept. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi mindkettőtöknek :)
2011. szept. 23. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!