Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó döntés?

Szerintetek jó döntés?

Figyelt kérdés
Van egy hím bettám egy 17 literes akváriumban. túl üresnek találom az akváriumot így szeretnék betenni mellé egy mézgurámit, ha lehet akkor hím vagy nőstény legyen? Ismerem az agressziólyukat a bettáknak, de szerintem meglennének mivel ez az akvárium a bettának hozzáképest pont jó sőt talán kicsit nagy is.
2011. szept. 23. 16:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Óazanyádmindenségit...

Nagynak találod a 17 litert? A mi elmaradott állatvédelmi törvényünk 30-at ír elő minimálisan, tehát már most is kínzod...

Élő növény, faágak, természetes dekoráció mennyi van benne, hogy olyan üresnek találod? A szűrő és a fűtő nem foglal el sok helyet?

Inkább ilyeneken gondolkozz, ne a további kínzási lehetőségeken. Mézgurámit nem tarthatsz 50 liter alatt, egy darabot meg pláne nem, párban érzik jól magukat.

2011. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Murrnak igaza van. Szűrőd és fűtőd van? Tegyél az akváriumba sok sok növényt, vegyél jó világítást és már kész is a kezdetleges növényes akváriumod. Mint pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=LubYMbtL23E

Ha veszel bele egy gurámit, tuti kidöglik.

2011. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
egyrészt ha utána olvasnál a bettának, akkor kiderülne, hogy egyáltalán nincs igazad mert egy ekkora akvárium tiszta holiday neki, az viszont lehet, hogy igazad van a gurámihoz kapcsolatban, mert azokhoz nem értek, de azért kösz a választ.
2011. szept. 23. 17:16
 4/20 A kérdező kommentje:
ok, de különben egy bettának télleg elég értsétek már meg!!!
2011. szept. 23. 17:29
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hol olvastad, hogy ez holiday egy bettának. Körülbelül 20 éve tartok halakat, nekem más a tapasztalatom. Ahogy mondtam, az állatvédelmi törvény szerint sem tartható 30 liternél kisebb helyen, pedig nálunk a legenyhébbek, leghiányosabbak ezek a rendelkezések. Szűrő és fűtő nélkül szintén tilos tartani, erről nem nyilatkoztál, gondolom ezekkel sem rendelkezel. A diszhal.info szerint, ami hazánk egyik legmegbízhatóbb összefoglaló oldala, 50 liter a minimum.

[link]


Azzal pedig ne gyere, hogy de a kereskedésben kis befőttesüvegekben vannak. Tudod ott néhány hetet vannak, azt pedig nem látod, hogy naponta hány döglik ki. Sajnos olcsóbb nekik egy betta, mint egy normális méretű akvárium. Ha a háromnegyedük kidöglik, még akkor is jobban járnak így. Ez a szomorú helyzet.

2011. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
és ehhez mit szóltok:<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/3_d8g0yiAl4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
2011. szept. 23. 17:35
 7/20 A kérdező kommentje:
neonhalakkal és garnélával se lehet tartani?
2011. szept. 23. 17:36
 8/20 A kérdező kommentje:
okéé nem szeretnék veszekedni, fejezzük be :)
2011. szept. 23. 17:37
 9/20 A kérdező kommentje:
tudom hogy a befőttes üveg az télleg durva és szomorú:(
2011. szept. 23. 17:38
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy valaki feltett egy ilyen videót, még nem ez a követendő. Nem tudod, hogy másnap éltek-e még. A garnélák nem valószínű. A neonok is max. néhány hétig. Velük amúgy tartható a betta, olyan 80 literben.
2011. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!